Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı

yorumsuz
4.200 views

Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı: Krediler, nakit ihtiyaçların giderilmesinde önemli yardımcı noktayı oluşturmaktadır. Özellikle güncellenen sistemlerle birlikte bankalar kredi başvurularını SMS sistemi üzerinden de dönüş sağlayabilmektedirler.

Önemli olan SMS içerisine yazılan bilgilerin doğru olmasıdır. SMS kredi başvurusunda ki ilk aşama kişilere anlık iletilen, vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda, kredilerine belirttikleri tutarlar içerisinde ön onay vermeleridir.

Bu aşamadan sonra kişiler, kendilerinden istenen belgelerle, şubelere müracaat ederek ön onay aldıkları krediyi kullanmak isterler. Çok nadir olarak da olsa bazı zamanlar bankaların ön onay vermesi, geçersiz sayılarak kredileri onaylanamamaktadır.

Kredi Onaylanmadı,

Buradaki önemli nokta kişilerin belgelenebilen evraklarla sorunu çözmesin de yatmaktadır. Bireyin kredisinde de ön onay sürecinden geçmesinin ardından başvuru aşamasında gelirini yüksek gösteren beyan ile gelmesi durumunda kredisini kullanmama gibi durumu söz konusu olması oldukça düşük ihtimaldir.

Ön onay verilen banka kredilerinde kullanılmaması ise oldukça düşük ihtimaldir. Çünkü her 100 kredi başvurusundan yaklaşık olarak 90 tanesi bankanın belirlemiş olduğu kriterlerden geçerek onaylanma işlemi sağlanmaktadır.Ön onay almanız demek kredinin tamamen onaylanması demek değildir. Sadece sizi şubeye çekebilmek ve kefil ve benzeri şartları sunarak kredi verme imkanı da olduğundan normal şartlarda kredi limitiniz olmasa bile ön onay alabilirsiniz. Tabi ki diğer şartları da yerine getirdiğiniz takdirde kredinizi kolayca alabilirsiniz. Maaş aldığınız banka hangisi ise o bankaya başvuru yapmanız sizin lehinize olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 de Ekonomik Kriz Olacak Mı? başlıklı makalemizde 2017 de Ekonomik, 2017 de Ekonomik Kriz Olacak Mı? ve 2017 de Ekonomik Kriz Olur Mu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın