Banka Mobil Sms Şifre Kod Onay Gelmiyor?

yorumsuz
1.158 views

Banka Mobil Sms Şifre Kod Onay Gelmiyor? Bankacılık işlemlerin güvenli bir şekilde yapılabilmesi adına bazı güvenlik adımları bulunmaktadır. Bunların başında SMS şifresi ve Mobil şifre, parola kullanımı gibi bir çok güvenlik adımı bulunmaktadır. En yaygın ve güvenli yöntem ise şüphesiz sms doğrulamasıdır. Bu şekilde size gelecek kod ile bankacılık işlemlerinizi daha güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Telefonlara bazen banka işlemleri yapıldığında onay kodları ya da işlem dökümleri ulaşmaz. Bunun bir kaç nedeni olabilir. Banka dökümlerinizin ya da onay kodlarınızın telefonunuza gelmemesi durumunda yapmanız gereken işlem eğer sorun telefonunuzdan kaynaklanmıyorsa bankanızı arayabilirsiniz.

Ancak önceliği telefonunuza vermenizde fayda var. Bazen telefon hafızaları ya da mesaj haneleri çok dolduğunda yeni gelen mesajları kabul etmeyebiliyor. Bu yüzden hattınızı başka bir telefonda deneyin. Eğer mesajlar başka bir telefonda geliyorsa sorun telefonunuzdadır. Ancak başka telefonda da mesajlar hattınıza ulaşmıyorsa bankadan kaynaklı olarak gelmiyor olabilir.

Müşteri Hizmetlerini Arayabilirsiniz

Böyle bir durum konusunda ilgili bankanın web sitesine girerek buradan gerekli işlemleri yapabilirsiniz ya da banka iletişim kısmından sorununuzu mail ile dile getirebilirsiniz. Mail ile sorunu çözemediğiniz taktirde bankanın müşteri hizmetlerini aramalı ve mobil cihaz sorununuz olduğunu ve smslerin sizin hattınıza ulaşmadığını bildirmelisiniz. Normal bankaya giderek bu sorunu çözmeniz mümkün değil. Çünkü bu tarz sorunlar yalnızca müşteri hizmetlerinin destek bölümünde hizmet veren insanlar aracılığı ile çözülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Enpara Ekpara Nedir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Enpara Ekpara, Enpara Ekpara Nasıl Kullanılır ve Enpara Ekpara Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 23 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın