Banka Müdür Maaşları Ne Kadar? 2016-2017

yorumsuz
43.486 views

Banka Müdür Maaşları Ne Kadar? 2016-2017 Hizmet sektöründe paranın en ön planda olduğu sektör bankacılıktır. Her gün milyonlarca lira nakdi veya kaydı para ile kıymetli kâğıt bankalarda işlem görmektedir. Bireysel işlemlerin yanında büyük holdingler, kuruluşlar, şirketler ve hatta devlet kurumları, bankacılık işlemlerini kullanmaktadır. Günümüzde bu denli hacmi artmış olan bu sektörün bir de çalışanları ile ilgili kısmı vardır. Sektör büyüdükçe işlem çeşitliliği artmakta, bankacılık personelinin branşlaşması ihtiyacı doğmaktadır.

Bireysel işlemler, ticari işlemler, krediler, altın ve döviz işleri, kambiyo gibi alt dallara kobi ve tarım bankacılığı ve benzeri alanlar da eklenmektedir. Bankalarda çalışan personelin aldığı ücretler de branşlarına ve tecrübelerine göre değişmektedir. İşe yeni giren tecrübesiz bir çalışan 2000-2200 lira alırken; iş değiştiren tecrübeli bankacı daha fazla ücret almakta ve hatta müşteri portföyünü yeni bankasına taşıyabilenler daha fazla ücret alabilmektedirler. Peki, banka müdür maaşları ne kadar?

Bu sorunun cevabı özel bankalar ile kamu bankaları açısından değişiklik arz etmekle birlikte müdür maaşları her zaman diğer personelin maaşından fazla olmaktadır. Genel olarak banka müdürlerinin maaşları 7000 ile 14000 lira bandında gerçekleşmektedir. Ancak banka şubesinin konumlandığı yer, müşterilerin işlem miktarı gibi hususlar bu ücretlerin artmasına veya azalmasına neden olabilmektedir. Kamu bankalarında devletin maaş ve ücret politikaları da müdür maaşlarının belirlenmesinde etken rol oynamaktadır.

Bankaların genel müdürlerinin maaşları ise bu rakamların çok çok üstünde olup; genel müdür yardımcıları 20.000 ile 50.000 lira ve genel müdür maaşları 50.000 ile 100.0000 lira arasında oluşabilmektedir.Tabi bu özel bankalarda daha da artmaktadır. İşe en alttan gişe bölümünden başlayan personelin 2.000-2.500 lira aldığı bankacılık sektöründe en üst yetkilinin aldığı yüz binlerle ifade edilen ücretler tezat oluşturmakta gibi görünse de sektörde yetkinin artması ile parasal riskin büyümesinin doğru orantılı oluşu bu sonucu doğurmaktadır.

Bir önceki yazımız olan ATM Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde ATM Bankamatik Kredi Kartımı Yuttu Ne Yapmalıyım?, kartım atmde kaldı ve kartım atmde sıkıştı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın