Bankalar Kaçta Kapanıyor, 2017-2018 Kapanış Saatleri

yorumsuz
8.964 views

Bankalar artık hemen herkes irtibat halinde. Günümüzde milyonlarca kişi bankalarla bir şekilde çalışmak zorunda kalıyor. Bazıları maaş hesapların maaşlarını çekmek için bazıları ise emekli ikramiyesini almak için bir şekilde bankalara yolu düşüyor. Günümüzde ise genellikle çalışan kesim ihtiyaç kredisi araç kredisi ya da konut kredisi çekmek için bankalara başvuruyor. Dolayısıyla banka müşterileri bankaların kapanış saatlerini merak ediyor.

Bankalar genellikle kapanış saati olarak 17.00 saatini seçiyor. Bazı bankalar ise biraz daha çalışarak 17.30 da kapanıyor.

Bankalar Kaçta Kapanıyor

diye soranlar için aslında tek bir cevap vermek zor. Sonuçta bankaların bir çoğu özel banka olduğu için kendileri çalışma saatlerini belirleyebiliyor. Ülkemizde devlet kurumlarının mesai saatleri 08.30-17.00 olduğu için bankalarda bu saatlere yakın bir açılış kapanış saatleri belirlemeye çalışıyor.

Ancak şunu unutmamak gerekiyor. Bankalar resmi olarak 17.00 veya 17.30 da kapanıyor gibi gözükse de çoğu banka akşam saat 18.00 a kadar içeriye müşterileri alır ve kapıları içeriden kapatır. Son müşterinin işlemi bitene kadar genelde çalışmayı sürdürürler. Bu açıdan baktığımızda eğer banka çalışanlarının çalışma koşullarını ve çalışma sürelerini düşündüğümüzde aslında sanıldığından daha uzun süre mesai yapıyorlar. Ayrıca müşteriler gittikten sonra da kasa kapanışı para sayımı vb işler yaptıkları için çalışanlar için banka kapanış saatleri olarak 19.30 olarak bile gösterebiliriz.

Bankalara acil işiniz düştüğü zaman ya da acil olarak ertesi güne kalmadan eft ya da havale yapacaksanız banka şubesinin normal kapanış saati olan 17.30 geçse bile şansınızı deneyin ve 18.00 a kadar içeriye girmeye çalışın.Görevlilere rica ederek kapıyı içeriden açtırabilir ve bir ihtimal işleminizi de yaptırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri 2017 - 2018 başlıklı makalemizde Yapı Kredi Bankası, Yapı Kredi Bankası Çalışma Saatleri 2017 - 2018 ve Yapı Kredi Bankası Kaçta Açıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın