Bankaların Sunduğu Bireysel Kredi Çeşitleri ve Kısa Açıklamaları

yorumsuz
76 views

Hayatımız boyunca, bazı ihtiyaçlarımız için elimizdeki birikimlerimizin yetmediği durumlar olacaktır şüphesiz. Bu durumlarda; nakit ihtiyacımızı karşılamak için varsa eş, dost ve akrabalardan gidermeye çalışırız. Ama her zaman bu tip ihtiyaçlarımız için gerekli desteği çevremizden bulamayabiliriz. Bu nedenle, bankaların bu tip ihtiyaçlarımızı karşıladığı birçok kredi türü vardır.

Bu kredi çeşitleri konusunda detayları aşağıda kısa açıklamaları ile bulabilirsiniz: 

İhtiyaç Kredisi

En çok tercih edilen, küçük ölçekli nakit ihtiyaçlarımız için tercih ettiğimiz bir kredi türüdür. 500 TL’den 10.000 TL’ye kadar değişen miktarlarda sunulur genellikle. Genellikle kullandığınız bankaların sizlere sıklıkla sunduğu bir kredi türü olduğunu da belirtmek gerekir. İpotekli veya ipoteksiz şartlarda kısa zamanda hesabınıza yansıtılabileceği gibi, kısa vadeli ödeme seçenekleri vardır.

Düğün Kredisi

Genellikle evlenme arifesinde başvurulan bir kredi türü olan düğün kredisi, yeni çiftlerin sıklıkla başvurduğu bir kredi çeşididir. Bazı bankalar, krediyi kullanan ihtiyaç sahipleri için birkaç ay geri ödeme ertelemesi gibi avantajlı çözümlerde sunarlar. Bu sayede, evliliğin ilk aylarında düğün birikimlerinin değerlendirilme imkânı da oluşur. Birçok bankanın en çok tercih edilen kredi hizmetleri arasında yer alır.

Tatil Kredisi

Yaz aylarının başında başvurulan bu kredi türü, tüm yılın yorgunluğunu atmak isteyenlerin sıklıkla başvurduğu kredi türüdür. Yaz sonlarında ödeme, uzun ve kısa vadeler ile bankaların kullanıcılarına sunduğu bu kredi türü, özellikle ülkemizde yerli turist olan vatandaşlarımızın en sık tercih ettiği kredi çeşitlerinden biridir.

Bayram Kredisi

İhtiyaç kredisi kadar küçük bayram ihtiyaçları için bankalar tarafından sunulmakla beraber, cazip faiz ve ertelenebilir ödeme seçenekleri ile çok sık tercih edilir. Özellikle Ramazan ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarımızın hemen öncesinde, halkın ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar tarafından hizmete alınır.

Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi; öğrenciler ve eğitim hayatına devam ettirmek isteyenler için bankaların uzun vadelerde ve kolay ödenebilir taksitlerle sunduğu bir kredi türüdür. Üniversite ve yüksek lisans öncesinde sunulan bu kredi türü ile, en iyi eğitimi almayı düşünenlerin sıklıkla tercih ettiği bir kredidir. Taksitleri; vadelerin uzunluğu nedeniyle de öğrenciler için cazip ödeme miktarlardadır.

Borç Kredisi ( Transfer Kredisi )

Borç kredisi; birçok farklı bankaya olan kredi kartı ve kredi borcu olan vatandaşlar için sunulan bir kredi türüdür. Birçok ayrı yere, birçok farklı ödeme tutarları ve periyotlarında oluşu, insanları oldukça zorlar ve rahatsız eder. Bu nedenle de, tüm borçları kapatıp sadece tek yere borçlanarak ödemelerinizi kendi bütçenize göre ayarlamanız çok avantajlıdır.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi başlıklı makalemizde Ev Hanımlarına Kredi ve ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın