Başkasının Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

yorumsuz
272 views
Kredi notunu sorgulamak için kullanılan platform olan Findeks isteyen hem kendine ait kredi notunu hem debaşkasının kredi notunu öğrenmek amacıyla kullanılabiliyor. Findeks sayesinde başkasının kredi notu kolayca öğrenilebilir.
Kredi notu sorgulama sitesine girerek kişinin kredi notunu öğren butonuna tıklayın, sonrasında adına Kredi notunu öğrenmek istediğiniz kişinin T.C. numarası girilmelidir. Daha sonra çalıştığı banka seçilmeli ve telefon numarası da yazılmalıdır. Bütün bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra en son sorgulama yaptığınız kişinin telefon numarasını işlem başına 3 buçuk lira masraf alınacak olan SMS ile şifre gönderilecektir. İşte burası işin kilit noktasıdır. Tanıdığınız, bildiğiniz bir kişinin kredi notunu öğrenmek istiyorsanız ona gelen şifreyi sorup yardımcı olabilirsiniz.
Başkasının adına kredi notu öğrenmek isteyenler daha ziyade kira ödemeleri için ev sahiplerinin uyguladığı bir yöntemdir. Kredi çekmekte zorlanan insanlar da birilerine kefil olması için müracaat ettiği zaman kefil olacak kişiler kredi çekmesine destek olduğu insanın kredi notunu öğrenmek için bu yola başvurabilir. Ancak her ne olursa olsun başkasının kredi notunu öğrenmek pek mantıklı görünmüyor. Herkes kendi kredi puanını öğrenmesi daha doğru ve kolay bir uygulama olduğunu hatırlatalım.
Kredi Kayıt Bürosu şimdiye kadar bankalardan kredi alan bireylerin kredi notunu  herkesin görebileceği bir duruma getirdi. Findeks ile sadece notunuz değil aynı zamanda notunuzun ne anlama geldiği öğrenebilirsiniz  1’den 1.900’e kadar verilen not ile Türkiye ortalaması kredi puanının 1.400 civarında olduğunu bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Enpara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde enpara hemen kredi, Enpara Kredi Başvurusu ve Enpara Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın