Borç Temizleme Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
40 views

Birden farklı bankaya kredi borcunun bulunması durumunda ve vade ödemelerinde zorlanılması nedeni ile borçları tek banka altında toplamak için kullanılan kredidir. Borç yapılandırma kredisi ile ödeme de zorluk çekilen kredileri tek bankadan çekilecek yeni kredi ile kapatılabilir ve uzun vade imkânı ile ödenebilir.

Borç Kapatma Kredisinin Avantajları

Borçlar tek bir bankaya olması vade ödemelerini kolaylaştırmaktadır.

Borçların vade ödemeleri zamanında ödendiği için ekstradan vade faizi uygulanmayacaktır.

Borçlar uzun vadeli yeni kredi ile ödenecek için aylık gelire göre yeni vade ödemeleri uygulanacak ve ödeme imkânı kolaylaşacaktır.

Vade ödemeleri zamanında ödendiğinden dolayı herhangi bir yasal işleme maruz kaçınılmayacaktır.

Borç temizleme kredisi hangi bankadan alınmalıdır

Borç temizleme kredisi aylık gelirin olduğu bankadan alınması esastır. Fakat banka borç temizleme kredisi imkânı sağlamıyorsa ya da başka bankalar daha uygun faizle borç kapatma kredisi imkânı sunuyorsa başka bankalardan da borç temizleme kredisi kullanılabilir.

2018 yılı itibari ile en uygun faizli borç temizleme kredisi veren bankalar şu şekildedir,

QNB Finans Bank

Banka 48 ay vadeli ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi imkânı vermektedir. Borcun durumuna göre bankadan kredi çekilebilir. Banka borç temizleme kredisi için 48 ay vade imkânı sunmaktadır. Ayrıca bankanın faiz oranı yüzde 1,33 den başlamaktadır.

Şeker Bank

2018 yılı itibari ile borç temizleme kredisi veren bankalardan olmaktadır. Banka 48 ay vadeli ve 50.000 TL kredi imkânı ile borç yapılandırma kredisi imkânı sunmaktadır. Bankanın uygulamış olduğu faiz oranı ise yüzde 1,87 şeklinde olmaktadır. Ayrıca 500 TL dosya masrafı da almaktadır.

Vakıf Bank

Borç yapılandırma kredisi düşünenlerin bakabileceği uygun faizli kredi evren bankalar arasında Vakıf Bankası da yer almaktadır.48 ay vade ve aylık gelir düzeyine göre kredi imkânı sağlayan banka, borç temizleme kredisi için uyguladığı faiz oranı ise yüzde 1,75 olmaktadır. Banka borç kapatma kredisi kullanan müşterilerden 400 TL dosya masrafı almaktadır.

Ak Bank

48 ay vade imkânı ile borç temizleme kredisi veren Ak Bank 48 ay vade imkânı sağlamaktadır. Ayrıca bankanın uygulamış olduğu faiz oranı yüzde 1,84 şeklinde olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Online Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Online Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 6 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın