Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

yorumsuz
208 views

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç transfer kredisi nedir öncelikle bu soruya bir cevap verelim. Borç transfer kredisi, borç kapatma kredisi olarak da bilinir. Toplum arasında birikmiş borçlarına derman arayanlar daha çok bu krediyi kullanırlar ve birikmiş kredi ve kredi kartı borçlarını tek banka altında toplarlar. Bu krediyi sadece birikmiş borcu olanlar kullanmazlar. Farklı bankalarda bir çok borcu olan kişiler de bu krediyi tercih edip banka banka gezip borç ödemektense borçlarını tek bir bankaya toplayıp sadece oraya ödemeyi seçerler. Şimdi borç transfer kredisi veren bankalar konusunu biraz ele alalım. Krediyi kullanmak için gerekli koşul ve şartları açıklayalım.

Bankalarda özellikle borç transfer kredisi altında bir kredi yoktur. Bu kredi tipi aslında normal bir ihtiyaç kredisidir. Size ihtiyaç kredisi çekmeniz uygun görülmüş ise borç transfer kredisi de alabilirsiniz. Borç transfer kredisini vermeyen banka yok denecek kadar az sayıdadır. Borç transfer kredisinin özelliği ise size çıkmış olan bir ihtiyaç kredisini diğer bankalara gitmeden oradaki borçlarını eft yoluyla kapatmasıdır. Yani  siz parayı elinize almadan gidip borçlu olduğunuz bankaları dolaşmadan krediyi çektiğiniz banka sizin adınıza eft yoluyla bu borçları kapatır. Size sadece daha önceden borçlu olduğunuz bankaya bunu bildirmek kalır. Garantisi Bankası, Finansbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Denizbank, Akbank, TEB gibi bankalar borç transfer kredisi verirler.

Sizin yapmanız gereken kredi çekmek istediğiniz bankaya gidip ihtiyaç kredisi adı altında başvuru yapmaktır. Başvurunuzu yaptıktan sonra eğer onaylanırsa müşteri temsilcinize diğer bankalardaki borçlarımı kapatmak istiyorum dediğiniz zaman ihtiyaç krediniz borç transfer kredisine dönüşmüş olur. Yani bu krediyi vermeyen banka yoktur. Borç kapatma kredisi size yeni bir ödeme planı  oluşturur. Borçlarınızın ödeme zamanı biraz artar ve çektiğiniz tutara ve vadeye göre de borçlarınızın miktarı da artabilir. Ancak bu nakit ihtiyacı olan yada birikmiş borcu olan kişiler için çok büyük bir problem değildir. Borç kapatma kredisinin de bazı koşulları vardır. Borç transferi ile kredi çektiğiniz bankaya transfer edilebilecek ürünler ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartlarıdır. Eğer bir konut krediniz varsa bunu borç transfer kredisi ile kapatamazsınız. Eğer konut krediniz yok ise nüfus cüzdanı aslı ve noter tasdikli sureti, ikametgah, eğer adresiniz güncel değil ise adınıza kayıtlı bir adet fatura ve maaş bordronuz ile başvuru yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Ve Kolay Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde En Hızlı Kolay Kredi Veren Banka, En Hızlı Kolay Kredi Veren Banka Önerisi ve En Hızlı Kolay Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın