Borçlara Tek Kredi İle Çözüm

yorumsuz
41 views

Borçlara Tek Kredi İle Çözüm

Milyonlarca insanın farklı farklı bankalara, farklı ürünler için borcu bulunuyor. A bankasından alınan kredi kartı, B bankasından alınan kredi, C bankasından alınan kredili mevduat hesabı derken borçlar giderek artıyor ve kontrol edilemez bir hale geliyor. Son zamanlarda bu sıkıntıya ilişkin ortaya atılan tek kredi fikri oldukça rağbet gördü. Yine banka gibi işleyen yapılanmada amaç kişinin borçlarını aynı banka çatısı altında toplamak. Bu sayede,

Borçları kontrol etmek daha kolay olacak,
Dağınık ve parça borçlar nedeni ile ödeme düzensizliği yaşanmayacak,
Farklı bankalarda bilgilerin bulunmasına karşın, tek bir bankanın borçlusu kalınacak,
Hesaplar tek bir kredili ürüne öre yapılacak,

Tek Kredi Nasıl İşliyor?

Tek kredi şimdilik yalnızca bir aracı kuruluş görevini üstleniyor. Online olarak hizmet veren bu yapılanmanın anlaşmalı olduğu pek çok banka bulunuyor. Birden fazla bankaya farklı ürünler nedeni ile borçlanan kişilerin genellikle bireysel olarak borç kapama kredilerine başvuru yapması zor ve zahmetli olabiliyor. Bu noktada bu zahmetli süreci tek kredi yapılanması üstleniyor. Borçlarını tek bir çatı altında toplamak isteyen kişiler online olarak bu noktaya başvuru yapabiliyor. Yapılan başvurular bu yapılanmanın anlaşmalı olduğu bankalar tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirme sonucunda yanıt kişiye iletiliyor ve eğer olumlu ise geriye ilgili bankanın şubesi ile görüşmek kalıyor. Onay süreci 3 iş günü kadar sürüyor. Onay işleminden sonra kredi kullanımı başlamaktadır.

Güvenli Bir Yapılanma mı?

Tek kredi yapılanması kendisine başvuru yapan kişilerden herhangi bir komisyon, masraf ya da faiz talep etmiyor. Doğrudan müşteri ile banka arasında aracılık görevini üstleniyor. Ayrıca kredi zaten bankadan kullanılıyor ve standart krediden herhangi bir farkı bulunmuyor. Aslında amaç dağınık ve çarpık borçlanmanın en aza indirilmesi ve ödeme düzensizliğinin ortadan kaldırılması. Şimdiye kadar bu yapılanma sayesinde borçlarını tek çatı altında toplayan milyonlarca kişi bulunuyor. Ayrıca bu yapılanmanın online web sitesinden çeşitli araçları hesaplamak ve en uygun krediye başvuru yapma imkanı yakalamak da mümkün. Ayrıca site finansal okuryazarlık konusunda da ziyaretçilerine destek veriyor.

Bir önceki yazımız olan Devlet Destekli Evlilik Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Evlilik Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın