Borsa Açılış Kapanış Saati BİST Kaçta Açılıyor 2017 de

yorumsuz
7.931 views

Borsa Açılış Kapanış Saati BİST Kaçta Açılıyor 2017 de sorusunun cevabı: Yaşadığımız dünyada ekonomik gelişmeler ve finansal işlemler borsalar aracılığı ile yapılmaktadır. Dünyada ekonomik faaliyetler içerisinde olan firmalar borsa üzerinden de işlem yapabilmekte ve şirketlerini dış dünyaya açabilmektedir.

Borsa Nedir?

Borsa bilindiği üzere şirketlerin kendilerine ait değerli kâğıtların işlem gördüğü, dövizlerin alınıp satıldığı bir işletim sistemidir.

Borsada İşlem Gören Döviz Çeşitleri Nelerdir?

Genellikle dünya ekonomik işlemlerde tercih edilen dolar daha fazla işlem görmekte alıcı veya satıcı talep etmektedir. Bunun yanında Avrupa Birliği’nin resmi para birimi olan EURO da piyasalarda işlem görmektedir. Günümüzde en çok işlem Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hong Kong, Japonya ve Borsa İstanbul borsaları sürekli olarak en fazla takip edilen borsalar olarak ön plana çıkmaktadır.

Borsa Açılış Saati Nedir?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren Borsa İstanbul 14 Kasım’a kadar saat 09:15 de tek fiyat işlemlerine açılmaktadır. Bunun yanında 14 Kasım’dan sonra ise işlemler 09:40 da tek fiyat işlemlerine açılmaktadır.

Borsa Kapanış Saati Nedir?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren Borsa İstanbul 14 Kasım’a kadar saat 17:40’dan itibaren işleme kapatılmaktadır. Bunun yanında 14 Kasım’dan sonra ise işlemler 18:10’a kadar sürmekte ve bu saatte işlem kapatılmaktadır. İşlemler yapılırken son 2 dakikada satış ve alış emirlerinin sisteme giriş işlemleri yapılmaktadır. İşlem görmemesi durumunda pasif emir olarak sisteme kayıt edilen bu alış ve satışlar bir sonraki iş gününde işleme alınması için sıralanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Finans Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor? 2017 başlıklı makalemizde türkiye finans açılış saati 2017, Türkiye Finans Bankası açılış saati kaçta açılıyor ve Türkiye Finans Bankası çalışma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın