Çiftçilere Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
186 views

Çiftçilere Kredi Veren Bankalar,Bankalar kredi imkânlarıyla birlikte insan ihtiyaçlarını karşılarken, aynı zamanda ticari anlamda da kişi ve kurumları desteklemektedir. Bu anlamda ülkemizde ticari anlamda varlık gösteren çiftçi sayısı göz önüne alındığı zaman, bu noktada da birçok kredi imkanının olması beklenir. Zira çiftçilik faaliyetlerinin geliştirilebilmesi ve devam ettirilebilmesi için birçok nakit ihtiyacı olmaktadır. Bankalar da bu durumu göz önünde bulundurarak çiftçilere yönelik kredi imkanları sunmuştur.

            Çiftçilere kredi veren bankalar göz önüne alındığı zaman, ilk sırada kesinlikle Ziraat Bankası’nı saymak gerekir. Çünkü, Ziraat Bankası çok eski zamanlardan bu yana çiftçilere bu anlamda sürekli olarak destek çıkan bir banka olarak ön plandadır. Ziraat Bankası kişilerin sadece nakit ihtiyaçlarını karşılamakla yetinmeyip, çiftçilikte kullanılan ekipmanların teminine yönelik bazı çeşitli imkânlar da sunmaktadır. Ziraat Bankası’nın çiftçilere sunduğu en büyük avantajdan birisi de ödeme periyotlarıdır. Çünkü çiftçilere kredi veren Ziraat Bankası, ödeme zamanlarını çiftçinin ektiği ürünün hasat zamanına göre ayarlar. Bu durum da özellikle geri ödeme anlamında çiftçinin elini oldukça kuvvetlendirmektedir.

Elbette çiftçilere yönelik tek kredi imkânını sunan banka Ziraat Bankası değildir. Günümüzde Finansbank, Deniz Bank, TEB ve Yapı Kredi gibi bankalar da çiftçilere kredi veren bankalar arasında ön plana çıkmaktadır. Ancak bu konuda köklü geçmişi ve çiftçiye verdiği destekleri göz önüne alındığı zaman, Ziraat Bankası daha avantajlı görünmektedir. Bakıldığı zaman çiftçilerin de bu anlamda genellikle tercihi Ziraat Bankası olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 36 Ay 5.000 TL Kredi En Uygun Hangi Banka Veriyor başlıklı makalemizde 36 Ay 5.000 TL Kredi, 36 Ay 5.000 TL Kredi En Uygun Hangi Banka Veriyor ve 36 Ay 5.000 TL Kredi En Uygun Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın