CVV Kodu Nedir Nerede Yazar?

yorumsuz
233 views

CVV Kodu Nedir Nerede Yazar? Günümüzde artık hemen her konuda alışveriş yapmak için internet kullanılır olmuştur. İnternet üzerinden alışveriş yapmak son derece hızlı ve aynı zamanda da güvenli olan yöntemler arasında yer alıyor. Ancak bunu yapmak için mutlaka bir banka kartı veya kredi kartı olmak zorundadır. Kartların en arka kısmında yazan ve 3 haneli olan sayı ise sizlerin güvenliği açısından son derece gerekli olan bir konudur. Bu 3 haneli sayı aynı zamanda sadece sizlerin kartına özel olan bir güvenlik kodudur. Bu anlamda özellikle de alışveriş yaparken bu konuda sizlerden isterler. Tüm bilgileri girdikten sonra bu bilginin yanlış girilmesi bile alışveriş yapmanız veya internet üzerinden işlem yapmanıza imkân tanımaz.

O zaman CVV kodu nedir nerede yazar? Diye merak ediyorsanız, kartların arka kısmında yazan ve 3 haneli olan bir sayıdır demek doğru olacaktır. Bu sayı sadece kartların arka kısmında yazar. Aynı zamanda sadece kredi kartlarında değil, her kartta bu sayıları görmeniz mümkündür. Hatta bu anlamda normal olan alışveriş kartları, dernek kartları veya bir firmaya ait olan normal kartlarda bile görebilirsiniz. Hemen her kişiye özel olan bu sayıların olması güvenlik açısından kesinlikle önemli ve de gerekli olan bir durumdur. Özellikle de güvenli olan bir alışveriş yapmak istediğiniz zaman bu sayıyı girmeniz gerekiyor. Girmemeniz veya yanlış girmeniz halinde işlem yapmanız mümkün olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Bank Swift Kodu Kaç? başlıklı makalemizde Anadolu Bank swift kodu kaç, Anadolu Bank swift kodu nasıl öğrenilir ve Anadolu Bank swift kodu nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 2 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın