Denizbank Swift Kodu Kaç

yorumsuz
338 views

Denizbank Swift Kodu Kaç, Şüphesiz Dünya üzerinde bankların asıl amacı finansman sağlamak olsa da, her gün dünyada gerçekleşen ve bankların en çok yaptığı iş olan bir olay var para transferi. Dünyada her gün, her saat, her dakika dünyanın bir yerinden bir yerine para transferi yapılıyor. Ülke içinde bankalar arasında büyük paralar her gün birinden birine transfer oluyor. Bu transfer işleminde gerekli olan ve hepimizin karşısına çıkan bir sorun swift kodu. Her bankanın kendisine ait bir swift kodu vardır peki Denizbank Swift Kodu kaç ? Denizbank’ın Swift kodu DENITRIS.

Swift Kodu Nedir ve Ne İşe Yarar

Dünya üzerinde bankacılıkta kullanılan en çok işlem para transferidir. Para transferi yapmak isteyen bir banka müşterisi ya EFT ya da havale yapacaktır. Bankacılık sisteminde en çok kullanılan para transferi şekli şüphesiz EFT işlemidir. EFT işlemi bir kimsenin kendi bankasından bir başka bankaya para göndermesidir. Bu para transferleri sadece 1 noktadan gerçekleşmez. Dünyanın her yerinden ve her ülke kendi içerisinden başka bankalara transferler gerçekleştirir.

Bu transferlerde bankaların dünya bankacılık sektöründe belirli birer isimleri vardır. Uluslararası bankacılık kurulu 40 yıl önce aldığı bir kararla bankalar arası yurt içi ve yurt dışı para transferlerinde kullanılmak üzere ortak bir dil seçmiştir. Bu kabul edilen dil her bir bankanın kendine ait adının uluslararasında ki kodlamasıdır. Denizbank örneğini verecek olursak. “DENI” ismi deniz bank kısaltımından, “TR” Türkiye konumlu olması ve “IS” İstanbul merkezli olması nedeniyle DENISTRIS swift koduna sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Abank EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017 başlıklı makalemizde Abank eft kesintisi, Abank eft masrafı ne kadar ve Abank eft ücreti ne kadar 2016-2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın