Devlet Memurları Kredi Borcunu Ödemezse Ne Olur?

yorumsuz
2.439 views
Devlet  memurları kredi borcunu ödemezse ne olur? Kamu kurumlarında devlet memuru olarak çalışan bir kişi bankalardan kredi çektikten sonra herhangi bir sebepten dolayı ödemelerini düzenli olarak yapamazlar. Kredi borcunu ödemediği zaman ne olur? Bu konu oldukça sıkıntılı ve insanı üzen konuların başında gelmektedir. Çünkü memurlar kıt kanaat geçinirken, mecbur kalınca kredi çekiyor. Sonra da memur kredi borcunu ödemezse ne olur diye bunun hesabını yapmak bizim açımızdan da oldukça zor bir konu olarak çıkıyor.
Zamanında savurgan bir şekilde her şeyi satın almak için çekilen gereksiz krediler geri ödemelerde sıkıntı yaşayınca, devlet memuru aldığı kredileri geri ödemediği zaman doğal olarak kendisine ihbar mektupları gelecek, yine de borcunu ödemediği takdirde 90 gün süre tanınacak, bu 90 gün içerisinde de borcunu yasal faizleriyle birlikte ödemediği takdirde, son olarak 7 gün ek süre verilecek. Bu 7 gün içerisinde çektiğin kredilerin borcunu yeniden yapılandırma ve anlaşma amacıyla memur ile görüşme talebi yapılacak.
Banka tarafından yapılan bütün taleplere memur olumlu yanıt veremezse, memur kredi borcunu ödemezse işin rengi biraz daha başka bir hal alacak. İşte bu durumda yasal takip başlayacak ve bütün işlemler sonuç vermediği zaman devlet memurunun maaşından belli bir oranda kesinti yapılarak, her ay maaşından kredi borcu kesilerek ilgili bankaya havale yapılacaktır.
Siz değerli memurlar bu durumları peşin olarak öğrenin ve çektiğiniz kredileri düzenli olarak zamanında ödemeye bakın. Hatta ve hatta İhtiyacınız olmadığı sürece asla kredi tuzağına düşmeyin. Kredileri çekmek sizin için oldukça kolaydır. Ancak geri ödemeleri biraz sıkıntılı olduğunu unutmayın. Çünkü devlet memuru kredi borcunu ödemezse ne olur sonucunu hep birlikte öğrendik. Sizlerin bu yanlış hesaplara düşerek üzülmesini istemeyiz. Maaşı oranında harcama yaparak gereksiz kredilere müracaat edip çekmeyin.

Bir önceki yazımız olan Tefeciden Borç Para Almak Tehlikeli mi? başlıklı makalemizde tefeciden borç para alırsam ne olur, Tefeciden Borç Para Almak Tehlikeli mi? ve Tefecilerden para almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın