Düşük Kredi Notu Nasıl Artırılır?

yorumsuz
52 views

Düşük Kredi Notu Nasıl Artırılır?

Düşük kredi notu artık tüketicilerin kokutucu rüyası haline geldi. özellikle ödemleri düzensiz olan kişilerin sonraki aşamalarda yeni bir kredili ürün kullanamayacak olması son derece korkutucu olabiliyor. Henüz kara listeye düşmemiş ancak pürüzlü bir kredi notu ise artırılabilir. Bu doğrultuda da tüketicilerin aklına Düşük kredi notu nasıl artırılır? Sorusu gelebilir. Aslında rutin yapılan birkaç eyleme dikkat etmek sureti ile kredi notunu artırmak mümkündür. İşte bunlardan bazıları Şu şekilde olmaktadır.

Otomatik Fatura Talimatı Verin

Aslında kulağa oldukça basit gelebilir. Ancak otomatik fatura talimatı vermenin düşük kredi notları üzerindeki etkisi tartışılmaz. Zaten ödenen bir faturayı hesaptan ya da kredi kartından otomatik ödemeye vermek düşük kredi notunuzun yukarıya doğru harekete geçmesini sağlayacaktır.

Banka ve Kredi Kartı Kullanın

Ödemelerde zorluk çeken kişiler genellikle kredi kartı kullanmaktan çekinirler ve nakit işlem yaparlar. Aslında nakit işlem yapmak yerine hesabınızdaki parayı çekmeyip alışverişlerinizi banka kartı ile öderseniz kredi notunuzun arttığına şahit olabilirsiniz. Ayrıca bunun sizin için oluşturduğu hiçbir risk de bulunmuyor. Çünkü zaten ödemeyi banka kartı ile yapıyorsunuz ve hesabınızdaki parayı harcamış oluyorsunuz. Aynı şekilde hesabınızdaki paradan kredi kartınıza ödeme yaparak, buradan da harcama yapabilirsiniz. Üstelik ne kadar harcama yaptığınızın bir önemi yok. Yalnızca düzenli ödemeler yapmanız yeterli.

Sürekli Başvuru Yapmayın

Bazı insanlar üst üste başvuru yaptıklarında, başvurularının bir noktada olumlu değerlendirileceğini düşünebilirler. Ancak bu büyük bir yanılgıdan ibarettir. Ayrıca olumsuz değerlendirilen her başvuru kredi notunu daha fazla düşürecektir. Bu nedenle üst üste başvuru yapma alışkanlığı acilen bırakılmalı ve iki başvuru arasına en az 30 gün bırakılmalıdır.

İnternet Bankacılığı Kullanın

İnternet bankacılığı kullanmak da kredi notunuzu etkileyen durumlardandır. Telefon bankacılığından ya da şubeden yapacağınız pek çok işlemi internet bankacılığından yaparak kredi notunuzu artırabilirsiniz. Örneğin EFT ya da havale gibi işlemlerinizi internet bankacılığından yapabilir, kendinize küçük vadeli hesaplar açabilir, küçük birikimlerde bulunabilirsiniz. Özellikle vadeli hesaplar ve borsa işlemleri bu konuda oldukça destekçi. Ayrıca küçük tutarlarda altın alabilir ve satabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notumu Öğrenmek İstiyorum. başlıklı makalemizde Kredi Notumu Öğrenmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın