Eczanelerin Açılış Kapanış Saatleri 2018 – 2019

yorumsuz
473 views

2018- 2019 Eczanelerin Açılış Kapanış Saatleri. Eczaneler, gün içerisinde en yoğun şekilde kullanılan ihtiyaç alanları olarak bilinir. Sağlıkla alakalı satış hizmetinin verilmesinden dolayı hem gündüz hem de gece ihtiyacı olan yerlerdir. Eczanelerin açılış kapanış saatleri, olabildiğince fayda sağlayacak aralıklarla ayarlanır ve bu saatler İl Sağlık Müdürlüğü tarafından belirlenir.

Ezzaneler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?
Eczane açılış kapanış saatleri il ve ilçelere göre farklılıklar gösterebilir. Ancak genel hali ile İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler için saat 09:00 açılış, saat 19:00 ise kapanış olarak belirlenmiştir. Büyükşehirlerde eczane kullanımı diğer yerlere göre daha yoğundur. Farklı il ve ilçelerde, kış ve yaz saati uygulamalarına göre sabah 08:30 açılış, akşam 18:30 ise kapanış olarak da uygulanabilmektedir. Genel olarak 10 saat çalışma süresi ile hizmet veren eczaneler, en erken 08:30’da açılmaktadırlar. Hafta sonları da eczanelerin açılış ve kapanış saatleri farklılık göstermektedir. Açılış için saat 10:00 olarak belirlenirken, akşam kapanış saati olarak da yine 18:30 – 19:00 olarak bilinir. Pazar günleri ise tüm eczaneler kapalıdır.

Nöbetçi eczaneler, belirlenen tarih ve saatlerde geceleri de açıktır. Bu bilgiyi hem muhtarlıktan hem de ilgili il ve ilçenin internet sitesinden öğrenmek mümkündür. Nöbetçi eczaneler gündüz normal mesailerini gerçekleştirdikten sonra kapanış saatini uygulamadan, diğer günün açılış saatine kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Böylelikle acil ihtiyaçlarda her zaman her il ve ilçede bir açık eczane bulunabilir.

Bir önceki yazımız olan Banka Araç Satışı Nasıl Listeler başlıklı makalemizde banka araç satılık listesi ve banka araç satış kdv hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 5 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın