En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileri

yorumsuz
2.026 views

En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileri? Bankalar günümüz iş kolları içerisinde en fazla prestijli olarak görülen iş kollarından birisidir. Bankacılık sistemlerinin de gelişmesine paralel olarak bu alanda insanlara sağlanan istihdam olanakları da artış göstermiştir. Bu anlamda bankacılık pozisyonlarında çalışabilmek için insanların yoğun bir çaba sarfettiği görülüyor. Bankaların çalışanlarına verdiği maaşlar, bankadan bankaya ve pozisyondan pozisyona göre değişebiliyor. Bu konuda sabit bir maaştan söz etmek oldukça güç. En iyi maaş veren bankalar hangileri sorusunun cevabını da bu bankaları kıyaslayarak tespit edebiliriz. Örneğin; bankaların en temel görevlileri olan gişe memurlarına Garanti Bankasında 1200 TL, Denizbank 1250 TL, Akbank 1300 TL ve İş Bankası 1400 TL maaş ödüyor.

Bankada Pozisyonlar Arasındaki Ücret Farkı Ne Kadar?

Banka çalışanları arasında en düşük pozisyon gişe memurluğudur. Gişe memurluğunun bir üst düzey pozisyonu ise müşteri temsilciliğidir. Bu iki pozisyon arasında ortalama olarak 200 TL gibi bir ücret farkı vardır. Elbette bu fiyat yine bankadan bankaya göre farklılaşabilir. Bunun dışında daha üst pozisyonlar olan müfettişlik, denetçilik ya da uzman yardımcılığı gibi görevlerde çalışan kişilere ortalama 2500 TL ile 6000 TL arasında maaş veriliyor. Bunun ardından bir üst pozisyon olan şube müdürlerine 7.000 TL ile 15.000 TL arasında maaş verilirken şube koordinatörlerine ise aylık olarak ortalama 15.000 ile 20.000 TL arasında maaş veriliyor.

Bir önceki yazımız olan A101 Açılış Saati Kaçta Açılıyor başlıklı makalemizde A101 Açılış Saati, A101 kaçta kapanıyor ve A101 kapanış Saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın