Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
167 views

Ev hanımları son zamanlarda, güzel iş olanaklarını değerlendirip kendi işletmelerini kurabilmektedir. Bunun altında yatan sebep ise sürekli evde bu işi yaptıklarından ötürü, dışarıda da yapabileceklerindendir. Ev hanımlarının ekstra bir geliri olmadığından ötürü, kredi yoluna başvurarak böyle bir şeyi gerçekleştirirler. Öncelikli olarak internet üzerinden güzel bir şekilde araştırma yapmaya başlarlar. Çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan kurum ve kuruluşları inceleyerek en faydalı yeri seçmeye çalışırlar. Onların bu durumda yapacakları şey, birine danışmak yönünde olacaktır.

Danışmadan iş yaptıkları takdirde, başlarına gelen kötü bir durum sonucunda kimseyle paylaşamazlar. Ancak bu durumdan eşlerinin haberi olduğu takdirde durum için çözüm üretmeleri daha kolay olacaktır. Ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Ancak bunun için bir güvence talep etmektedirler. Talep ettikleri güvenceyi, borçlarını ödeyemedikleri takdirde ellerinden almaktadırlar. Böyle bir şey ile karşılaşmak istemeyen bir ev hanımının yapacağı şey, güvenilir adımlar atmak yönünde olacaktır. Gereksiz yere almış olduğu bir risk sonucunda, ortaya istenmeyen durumlar çıkacaktır. Ev hanımları için kefilsiz kredi sağlayan kurumların amacı, onların da iş deneyimini elde etmesinden kaynaklanmaktadır. Güzel bir proje oluşturan bayanın, ciddi paralar kazanacağını görmek mümkündür. Belki de ticaret konusunda da bayanların erkeklerden iyi olduğunu söylemek mümkündür. Ancak kendilerine bu cesareti bulamadıklarından ötürü böyle bir işe soyunamazlar.

Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi kartı sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Yine aynı şekilde kefilsiz olarak bu hizmeti veren bankalar, bayanların ayakları üzerinde durabilmesini istemektedir. Lâkin bayanların alışverişe olan düşkünlüğü de düşünülürse bu aslında pek sağlıklı bir karar olmayacaktır. Almış oldukları kredi kartını, giyim için harcayacak olan bir kadın kartın borcunu ödeyemediği zaman başı derde girebilir. Banka borcunu tahsil etmek için, bayandan icra yoluyla bunu almaya çalışacaktır. Evindeki değerli eşyalara bir değer biçebilir ve onları elinden alabilir. Böyle bir durumla karşılaşmak istemeyen bayanın, güzel ve mantıklı bir karar alması gerekecektir. Kendinde o iş azmini görmeyen bir bayanın böyle bir yükün altına girmemesi onun için daha sağlıklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Katılım Bankası Nedir, Nasıl Çalışır başlıklı makalemizde finans katılım bankası, Katılım Bankası Caiz Mi ve katılım bankası kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın