Ev Mi Almak Mantıklı Araba Mı?

yorumsuz
433 views

Ev Mi Almak Mantıklı Araba Mı? Hayaller, amacınız ve tabi ki bütçeniz. İşte tüm bunlar ev ya da araba önceliğinizi belirleme de başrol oynuyor. Genel anlamda kazancınız ve ödeme gücünüze göre sizi zorlamayacak bir karar vermeye imtina ediliyor. Bankaların her iki yatırım için kredi vermesi aslında karar verme sürecini zorlaştırdığı da biliniyor. Bu durumda iyi düşünmeli ve asıl ihtiyacınız olanı belirlemelisiniz. Eğer kirada oturuyorsanız ve işiniz yakınsa aracı sadece gezme amaçlı istiyorsanız bu durumda almanız gereken şey ev olmalı. Tam tersi kendi eviniz varsa ve bir araca ihtiyacınız varsa bu durumda kesinlikle araba almalısınız. Yatırım amaçlı daha sonra ev alabilirsiniz.

Erkekler İçin Araba Kadınlar İçin Ev

Ülkemizde yapılan araştırmalar ve kredi çekenlere bakıldığında yoğunluklu olarak araba konusunda erkeklerin tercih ettiği, çalışan kadınların da ilk olarak ev almaya yönelik hamleler yaptığı görülüyor. Tamamen alım gücünüz ve arzunuza göre değerlendirilen bir kategori olması da fark ediliyor.

Araba Alım Yüzdesi Daha Önce

Çok daha canlı bir piyasa olan otomotiv sektöründe aracı satmak veya satın almak işleminin daha az sürdüğü bilinmekte. Aynı zamanda maliyet açısından her bütçeye uygun arabaların bulunabiliyor olması da daha popüler kılıyor. Yani burada temel niceliğin sizin isteğiniz olduğunu ve bu şekilde bir karar vermenizin çok daha fazla yararınıza olacağı bilgisini de altını çizerek aktarmalıyız.

Bir önceki yazımız olan İcradan Alınan Evlere Konut Kredisi Çıkar Mı? başlıklı makalemizde İcradan Alınan Evlere Konut Kredisi Almak, İcradan Alınan Evlere Konut Kredisi Çıkar Mı? ve İcradan Ev Almak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın