Garanti Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017?

yorumsuz
2.913 views

EFT, herhangi bir bankanın herhangi bir şubesinden başka bir bankanın herhangi bir şubesine isme veya hesaba yapılan para transfer işlemine verilen isimdir. Bankalar yapılan her EFT para transfer işlemi için işlem masrafı altında bir ücret talep etmektedir. Talep edilen bu ücret EFT işleminin hangi bankacılık aracılığıyla yapıldığına göre değişiklik göstermektedir. En yüksek EFT işlem masrafı banka şubelerinden yapılan EFT işlemlerinden alınmaktadır.

EFT işlem ücretlerinin herhangi bir standart olmamasına rağmen en yüksek EFT işlem ücreti alan bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Herhangi bir Garanti Bankası şubesinden yapılan EFT işlemlerinde en az 40,00 TL işlem ücreti alınmaktadır. Bu tutar ne kadar para transferi yaptığınıza bağlı olarak değişmekle birlikte en fazla 300,00 TL EFT işlem masrafı alınmaktadır. Saat 16:00’dan sonra yapılan EFT işlemlerinde ise EFT işlem masrafına ek olarak “Geç EFT İşlem Ücreti” adı altında 17,50 TL ekstra ücret alınmaktadır.

Garanti Bankasının Paramatiklerinden yapılan EFT işlem ücretleri ise bütün tutarlardaki EFT para transferlerinde 5,90 TL, geç EFT işlem ücreti ise 7,90 TL’dir. Garanti Bankasından yapılacak en karlı EFT işlemi internet şubesi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Garanti internet şubelerinden yapılan EFT işlem masrafı 4,00 TL, geç EFT işlem ücreti ise 6,90 TL’dir. 03 Ocak 2017 tarihinden itibaren iGaranti üzerinden yapılacak EFT para transferlerinden ise ücret alınmayacağı Garanti Bankasının internet sitesi üzerinden duyurulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Swift Kodu Sorgulama Öğrenme başlıklı makalemizde Garanti Bankası Swift Kodu kaç, Garanti Bankası Swift Kodu nedir ve Garanti Bankası Swift Kodu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın