Garanti İnternet Bankacılığı

yorumsuz
202 views

Garanti İnternet Bankacılığı

Hayatları kolaylaştıran yenilikler gün geçtikçe artıyor. Bankalar yeni teknolojileri sistemlerine entegre ederek bize sunmakta oldukça başarılı dönemler geçiriyorlar. Garanti Bankası internet bankacılığı kullanıcılarına banka şubesi üzerinden tüm yapılacak işlemleri internet bankacılığı aracılığıyla sunuyor. Aynı zamanda sadece Garanti İnternet Bankacılığı üzerinden sunulacak yeni teknolojileri denemeye devam ediyor. İnternet bankacılığı pratik ve hızlı kullanımı ile hayat kolaylaştıran bir yapıya sahip.

Garanti İnternet bankacılığı sistemine kayıt olmak için şifre almanız gerekmektedir. Şifre almak içinden birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemler şu şekildedir;

İnternet üzerinden şifre almak: Garanti Bankası internet sitesine girerek veya mobil uygulamasına erişerek şifre al seçeneceği ile şifre alabilir şifremi unuttum seçeneği ile unutmuş olduğunuz şifreyi yenileyebilirsiniz.
ATM üzerinden şifre almak: Garanti bankası ATM’sine kullandığınız kartı takarak Garanti Bankası internet bankacılığı bölümünden şifre talep edebilirsiniz. Şifreniz telefonunuza tek kullanımlık şeklinde gelecektir uygulamaya girdikten sonra değiştirmeniz gerekmektedir.

Çağrı merkezi üzerinden şifre almak: Alo Garanti hattını arayarak internet bankacılığı bölümünde işlem yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Telefonunuza tek kullanımlık şifre gelecektir. Uygulamaya giriş yapınca gelen ekrandan değiştirebilirsiniz.

Şubeden İnternet Bankacılığı: Garanti Bankası şubelerine giderek internet bankacılığı şifrenizi alabilirsiniz. Bu yöntem diğer yöntemlere göre çok daha uzun sürmektedir. Bu nedenle diğer yöntemleri kullanarak garanti internet bankacılığı için daha hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Avantajları Nelerdir? 

Garanti internet bankacılığı avantajları gün geçtikçe artmaktadır. Bunun nedeni bankaların internet bankacılığı kullanan müşterilerinden oldukça pozitif yorumlar alıyor olmalarıdır. İnternet bankacılığı sayesinde bankacılık işlem hızları çok önemli derecede artmaktadır. Şubede dakikalarca yapacağınız bir işlem internet bankacılığı ile saniyeler sürmektedir.

Garanti İnternet Bankacılığı ile yapabileceğiniz işlemler: 

-Müşteri hizmetlerine ve alo garanti servisine saniyeler içinde ulaşabilmek.

-Bütün ödeme işlemlerini saniyeler içerisinde yapabilirsiniz. Bu ödemeler şunlardır: Fatura ödeme, Vergi ödeme, harç ücreti yatırma, şans oyunları, bağış işlemleri

-Kredi kartı ile atm üzerinden yapabileceğiniz bütün işlemler. Kredi kartıyla yapacağınız kredi başvuru işlemleri, kredi limit arttırma gibi işlemleri internet bankacılığı ile daha detaylı yaparak daha kolay onay alabilirsiniz.

-Sigorta poliçileri veya bireysel emeklilik hesap işlemleri yapılabilir.

-Bütün yatırım işlemlerini sorunsuz yapabilirsiniz. Döviz alıp satabilirsiniz. Altın alım satımı yapabilir.

-Dolar Mevduat hesabı açımı gibi işlemler yapabilirsiniz.

-Bütün şifre değiştirme işlemlerini sorunsuz yapabilirsiniz.

-Hesaplar arası para aktarımı, EFT, Yurtdışına para gönderimi işlemlerini yapabilirsiniz.

-Alışverişleri taksitlere bölme işlemlerini vade ve faiz oranlarını görerek yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Ekstre atlatma seçeneklerini kullanabilirsiniz.

-Bankanın uyguladığı kampanyaları güncel olarak takip ederek hızlı katılım sağlayabilirsiniz.

-Harcamalarınızı ve taksitlerinizi toplu olarak görüntüleyerek harcama planı yapabilirsiniz.

-Birikim hedeflerini kullanabilirsiniz.

-Garanti bankası ile çalışan bir işyeri sahibiyseniz pos işlemlerini takip edebilirsiniz.

Bütün bu işlemlerin hepsi internet bankacılığı üzerinden saniyeler sürmektedir. Şubelerde alınan komisyon ücretlerine göre çok daha düşük komisyon ücretleri ile garanti internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı Güvenli Mi? 

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Binçer verdiği bir röportajta Garanti bankası internet bankacılığı kullanan müşteri sayısını 2.7M olarak vermiştir. Sadece Garanti internet bankacılığı kullanıcılarını değil diğer bankaların internet bankacılığı kullanan müşterilerini düşündüğümüz de Türkiye’de çok büyük bir kitlenin internet bankacılığı kullandığını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde Garanti Bankası çalışma saatleri ve garanti çalışma saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ağustos 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın