Gelire Göre Ne Kadar Kredi Çekilebilir?

yorumsuz
1.667 views

Maaşın Kaç Katı Kredi Çekilebilir? Günümüz şartlarında asgari ücretin 1.300 TL olduğu ve buna göre en düşük maaşların 1.300 TL olarak kabul edildiğini varsayacak olursak asgari bir ücretli ile bir memur ne kadar kredi çekebilir hep birlikte göz atalım. Öncelikle asgari ücretli bir kişi en fazla ne kadar kredi alabilir göz atalım.

Asgari Ücret İle En Fazla Ne Kadar Kredi Çekilebilir?
Bildiğiniz gibi 2016 yılından itibaren asgari ücret ile çalışan kişiler 1.300 TL maaş almaktadır. Oturduğu ev kendine ait olan bir kişi aylık 300 TL olacak şekilde diğer masraflarını varsayacak olursak eline kredi ödeyebileceği 1.000 TL si kalmaktadır. Alabileceğiniz Maksimum vadede 36 ay olduğundan aylık 1.000 TL ödemeli 36 vadede 27.000 TL‘ye kadar kredi alabilmeniz mümkün. Bunun üstü için ek gelir beyan etmeniz gerekmektedir. Daha fazla gelir ispatı yapabilirseniz 50.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Tabi ki diğer bankalarda mevcut krediniz olmaması gerekmektedir.

Memur Maaşı İle Ne Kadar Kredi Çekilebilir?
Memur maaşlarının da bu yıl en düşük 2.600 TL olmasından dolayı en düşük memur maaşı olan bir kişide aylık 2.000 TL ödemeye kadar kredi sahibi olabilir. Tüketici kredileri maksimum 36 ay vade olduğundan 55.000 TL kredi alabilmeniz mümkün olmaktadır. Tabi bunun için kredi notunuzun iyi ve diğer bankalara borcunuz olmaması gerekmektedir. Bu şartlar altında bu tutarlarda kredi alabilmeniz mümkün olacaktır. Konut kredisinde ise 130.000 TL’ye kadar 120 ay vadede kredi alabilirsiniz. Sonuç olarak aldığınız maaş tutarının 20 katı kadar tüketici kredisi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankalardan Nasıl Kredi Alabilirim? başlıklı makalemizde Bankadan Kredi almak, Bankalardan Nasıl Kredi Alabilirim? ve Bankalardan Nasıl Kredi Alırım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın