Güncel 2017 Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar?

yorumsuz
1.016 views

Bankalar müşterilerine verdikleri bazı hizmetler karşılığında herhangi bir ücret talep etmezler ancak bazı bankacılık hizmetleri için müşterilerinden belirli oranlarda ücret talep ederler. Bankaların işlem ücreti aldıkları işlemlerden birisi de EFT işlemidir. Bankacılık sektörü ile ilgilenen ya da sürekli olarak bankalarla haşır neşir olan kişiler EFT işlemi için ücret ödeyeceklerini bilirler. Ancak hangi bankadaki işlemler için ne kadar ödeyeceklerini bilemeyebilirler. Bu durumda ancak EFT işlemi yaparken ne kadar ücret ödeyeceklerini öğrenebilirler.

Ülkemizde uzun yıllardan bu yana hizmet veren deneyimli bankalardan birisi olan Finansbank bankası da müşterilerinden EFT işlemi için belirli ücretler almaktadır. Bu ücretlerin ne kadar olduğunu tespit etmek için öncelikli olarak EFT işleminin ne anlama geldiğini belirtelim. Aynı bankadaki iki farklı hesap arasındaki para transferleri havale olarak adlandırılır ve genellikle bankalar bu işlemden herhangi bir ücret almazlar. İki farklı banka arasındaki hesaplarla ilgili para transferleri ise EFT olarak adlandırılır ve genellikle bankalar ücret alırlar.

Güncel 2017 Finansbank EFT Ücreti Ne Kadar?  sorusuna farklı cevaplar vermek gerekiyor. Çünkü Finansbank farklı işlem kanalları üzerinden yapılan EFT işlemleri için farklı ücret talep etmektedir. Buna göre internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde Finansbank 4 TL ücret talep ediyor. Bu işlem için mobil üzerinden 3 TL, bankamatikler üzerinden 7.5 TL ve müşteri hizmetleri üzerinden 20 TL ödenmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Bankalarda Kiralık Kasa Bulunur Mu? başlıklı makalemizde Bankalarda Kiralık Kasa ve Bankalarda Kiralık Kasa Bulunur Mu? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın