Hacizlilere Kredi Çıkar mı?

yorumsuz
622 views

Hacizlilere Kredi Çıkar mı? Hacizlilere kredi çıkar mı sorusuna değişik cevaplar verilmektedir. Hacizlilere kredi çıkar mı elbette ki bazı şartları taşıdıktan sonra kredi çıkması uygundur.

Hacizlilere kredi çıkar mı sorusunu soranlara açıklama yapılmaktadır. Hacizlilere kredi çıkması biraz düşüktür fakat imkânsız değildir. Maaşınızın bir kısmı hacizli ise bankalara başvurduğunuzda bankalar şüpheye düşer ve güvenmezler. Bankaları inandırabilirseniz ve güvendirebilirseniz bankalar kredi verir fakat bankanın inanması ve güvenmesi için değerli mal varlığınız olmalı ve bunu belgelemelisiniz. Maaşınızın bir kısmı haciz olsa bile değerli mal varlığınız olduğu için bankadan kredi çıkar. Hacizlilere kredi çıkar mı elbette çıkar fakat hem değerli mal varlığınız olması ve kredi notunuz yüksek olması lazımdır. Kredi notunu yükseltmek o kadar kolay değildir ve bankalara bağlıdır. Bankaya başvuruya gitmeden önce gelir belgenizi, tarla mahsul belgenizi, taşınır taşınmaz bütün mal varlığınızı gösteren belgeleri hazırlamanız gerekir.

Maaşınızda haciz var ise banka mutlaka sizden bu belgeleri isteyecektir. Hatta taşınır veya taşınmaz mal varlığınıza kredi vermek için ipotek yapabilir eğer ki krediye başvuruya giden aday bunu kabul ederse ipotek şartlı krediyi bankalar vermektedir. Bir bankaya borcunuz var ise ve yasal takibe düşüldüyse bir başka banka size kesinlikle kredi vermeyecektir. Bir başka bankaya borcunuz varsa zaten başvuruya gittiğinizde sistemde diğer banka da görebilir. Sizin yapmanız gereken bankayla konuşup onu kendinize güvendirmeniz mecburiyetidir. Siz bankayı ilk başta kredi notunla oda olmazsa değerli malınızı belgeleyerek bankayı kendinize güvendirebilirsiniz. Hacizli kişilere kredi verilmemesinin sebebi bankanın hacizli kişilerin borcuna sadık kalamayacağı düşünülmesidir. Bankalar için bu kişiler aslında suçludur.

Sonuç olarak hacizlilere kredi çıkar mı elbette çıkar biraz zor olsa da bankalar kredi verebilir bunun çeşitli şartları vardır. Bu şartları yerine getiren hacizlilere kredi çıkar bankalar kredi verir. Bu şartları yerine getirmek oldukça zordur fakat imkânsız değildir. Hacizlilere kredi çıkar mı sorusuna cevap olarak imkânsız değildir. Bankadan kredi çıkması için mal varlığınız olması lazım ve bankadan kredi istiyorsanız mallarınızın ipotekli olmasını kabul etmeniz lazımdır. Çünkü banka kesinlikle bunu sizden isteyecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredide Kara Listeye Girmek başlıklı makalemizde banka kara liste ve Kredide Kara Listeye Girme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın