Halk Bank Konut Kredisi Çekme

yorumsuz
71 views

Halk Bank Konut Kredisi Çekme

Halk Bankası 2018 yılı konut kredisi almak için gerekli şartların sağlanması takdirinde 240 ay vadeli kredi vermektedir. Belirtilen kriterlerin eksiksiz olması ve ev ipoteğinin olması sonucunda evin ederinin yüzde 80 ı kadar kredi imkânı sağlamaktadır.

Halk Bankası konut kredisi için banka kredi notunun yüksekliğine ve aylık gelir durumuna bakmaktadır. Uygun görülmesi durumunda ise istenilen kredi imkânını sağlamaktadır.

Halk Bank Konut Kredisi İçin İstenilen Kriterler

Kredi notunun yüksek olması

Aylık düzenli gelir imkânının olması

Evin ipotek altına alınabilmesi

Kullanılacak kredi miktarının evin ederinin en az yüzde 75 i kadar etmesi

Kullanılan kredi için kredi notu yüksek kefil bulunması

Gibi kriterlerin sağlanması durumunda halk bankası konut kredisi çekme imkanılmaktadır.

Halk Bankası Konu Kredisi Kullanımı İçin gerekli Belgeler

TC Kimlik Bilgileri

Aylık Gelir Beyanı

Taşınmaz Mülk Tapusu

Gelir durumu

Diğer Bankalara olan borç miktarı

Gibi belgeler istenilmektedir. Banka aylık gelir düzeyinin yüzde 40 ı kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Çok aşırı borçlanma durumunda kredi ödemesinde aksama olacağını düşünmesinden dolayı kredi miktarını aylık gelir durumunun yüzde 40 ı kadar sınırlamaktadır. Ek gelir belgesi ile istenilmesi durumunda bu miktar artırılabilmektedir.

Halk Bank Konut Kredisi Vade İmkânı Ve Faiz Oranı

Halk Bank konut kredisi kullanımı için uygulayacağı vade imkânları 80 -240 ay olarak belirlemektedir. Vade imkânı ve kullanılan kredi miktarına oranla faiz oranları değişiklik göstermektedir. Genel itibari ile çekilen tutar ve uygulanan faiz oranları şu şekildedir,

100.000 TL Konut Kredisi 80-120 vadeli şekilde kullanımında uygulanan faiz oranı yüzde 1,79 şeklinde olmaktadır. Dosya masrafı olarak 500 TL şeklinde ücret alınmaktadır.

100.000 TL 120-180 ay vadeli halk bank konut kredisi kullanımında uygulanan faiz oranı yüzde 1,76 şeklinde olmaktadır. Banka dosya masrafı olarak aldığı ücret ise 500 TL şeklinde olmaktadır.

Eğer ki evin tamamına kredi kullanılmak istenilmesi durumunda banka evi ipotek altına almakta ve evin ederinin yüzde 80 ına kadar konut kredisi vermekte, geri kalan yüzde 20 lik kısım içinde ihtiyaç kredisi imkânı sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Mortgage Alırken Nasıl Hazırlanmalısınız? başlıklı makalemizde Mortgage hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın