Halkbank Bankası Swift Kodu Kaç?

yorumsuz
360 views

Bankacılık sektörü birçok kişinin finansal işlemlerini yapmaları için oldukça önemli bir sektördür. Ülkemizde de bu konuda hizmet veren birçok banka bulunuyor. Bu bankalar arasında oldukça ön planda olan bankalardan birisi de Halkbank bankasıdır. Senelerdir bu sektörde hizmet veren banka sayesinde isteyen herkes birçok bankacılık işlemini rahatlıkla gerçekleştirmektedir. Bankanın müşteri için verdiği hizmetlerden birisi de para transferleridir. Banka müşterileri istedikleri zaman hesaplarındaki paraları istedikleri başka bir kişinin hesabına aktartabiliyorlar.

Aynı şekilde diğer hesaplardan kendi hesaplarına da istedikleri zaman para alabiliyorlar. Para transferleri yurt içerisinde olduğu zaman ekstra olarak bir işleme gerek bulunmuyor. Iban numaraları ya da hesap numaraları aracılığı ile istenilen para transferi yapılabiliyor. Ancak yurtdışından bir transfer gerçekleştirileceği zaman kullanılan özel bir sistem bulunmaktadır. Bankalar ve banka müşterileri yurtdışındaki hesaplara para yatıracakları zaman ya da yurtdışından kendi bankalarındaki hesaplara para alacakları zaman swift kodunu kullanırlar. Peki, Halkbank bankası swift kodu kaç?

Uluslararası para transferlerinde kullanılması gereken swift kodu her bankaya özel olarak verilen bir kod sistemidir. Bu yüzden bu tür işlemlerde mutlaka swift kodu kullanılır. Halkbank müşterilerinin de uluslararası para transferlerinin tamamında bu kodu kullanması gerekir. Her bankada olduğu gibi Halkbank bankasının da özel bir swift kodu bulunuyor. Bankanın tüm uluslararası para transferlerinde kullandığı swift kodu ise TRHBTR2A tır.

Bir önceki yazımız olan Almanya'da Konut Fiyatları Yüksek Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın