Halkbank TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

yorumsuz
1.036 views

Başvurular 4 kategori altında incelenmektedir:

1) Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler

2) En az % 40 engeli bulunan vatandaşlar

3) Emekli vatandaşlar

4) Diğer alıcı adaylar

İlk sıradan son sıraya doğru kişilere öncelik hakkı doğmaktadır.

Başvuru için gerekli belgeler:

1) Kimlik fotokopisi

2) Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri, dul ve yetimlerin alacakları hak sahipliği belgesi

3) Engelli vatandaşlara Engelli ve Yaşlı Genel Müdürlüğü tarafından verilecek olan kimlik kartı fotokopisi veya sağlık heyet raporu

4) Emekli kimlik belgesi ( emekli vatandaşlar için veya emekli olmuş ama henüz belgesini alamamış kişilerin emekliliklerini belgeleyen yazılı bir başka belge)

Başvuru ardından kura çekilişi gerçekleştirilecektir. Yine kura çekilişinde de başvuruda oluşturulan 4 kategori sırasıyla kendi bünyesinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca başvuru da bulunan kişilerin üzerine bir daire olmaması şartı arandığı gibi başvuruyu yapan kişinin eşinin veya velayeti bulunan çocuklarının gelirlerinin aylık 3.200 üzerinde olmaması koşulu da aranmaktadır. Kura da adı geçmeyen kişilerin tekrardan başvuruda bulunmaları mümkündür. Kişiler para gibi taşınması mümkün olan maddiyata sahip oldukların da bu durum bir engel oluşturmamaktadır. Eş ve velayet altında ki çocuklar hariç konutun hisseli olması gerektiği 3. şahıslarla kararlaştırılmışsa eşlerden yalnızca teki başvuru yapabilmektedir. Başvurular kişilerce Halk bankası şubelerine yalnızca satış duyurularının ilan edildiği sürelerde yapılması gerekmektedir. Her ilde başvuru olanağı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tokiden Uygun Taksitlerle Ev Alma başlıklı makalemizde Tokiden Ev Almak, Tokiden Uygun Taksitlerle Ev ve Tokiden Uygun Taksitlerle Ev Alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın