Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir?

yorumsuz
1.160 views

Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yapılabilir? Hayat sigortaları karşımıza çıkabilecek ani ve beklenmedik bir durum ve olay söz konusu olduğu zaman sizi ve yakınımızda bulunan aile fertlerimizi güvence altına alan bir poliçe çeşididir. Belli bir prim karşılığı yapılan hayat sigortaları ölüm ve hastalık durumlarında ya da sürekli sakatlık hallerinde devreye girebildiği gibi aynı zamanda bizimle ilgisi olmayan nedenlerden dolayı işten çıkarıldığımız ve issiz kaldığımız zamanlarda da devreye giren alternatif hayat sigortası poliçeleri de mevcuttur.

Hayat Sigortası Çeşitleri Nelerdir

Hayat sigortası poliçeleri genel olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Tam koruma hayat sigortası poliçesi ve birikimli hayat poliçesi olarak iki çeşittir. Tam koruma hayat poliçelerinde sigortalıya yada sigortalının kanuni mirasçılarına maddi olarak güvence sağlanmaktadır. Bu poliçe türü birikim yapmaya imkan tanımaz ve genel olarak prim ödemeleri biraz daha yüksektir. Tam koruma hat poliçelerinde ölüm, kaza sonucu ölüm, kısmı yada kalıcı sakatlık durumlarında devreye giren bir poliçe türüdür.

Birikimli hayat poliçesi ise poliçe isminden de anlaşılacağı gibi birikim yapmamızı sağlar ve aynı zamanda poliçe sahibinin ve poliçe sahibinin kanuni mirasçılarını finansal açıdan gelecekte güvence altına almayı sağlar. Ayrıca karşılaşabilecek finansal zorluklarda ve maddi durumda meydana gelen olumsuzluklarda karşılaşılan finansal etkileri en az seviyeye indirgemeyi hedefler.

Hayat Sigortası Kaç Yaşına Kadar Yapılabilmektedir

Hayat sigortası yaptıran bireylerin en az 18 yaşını doldurmuş olmaları ve sağlıklı olmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçük olan kişiler ise velileri ile birlikte poliçeyi yaptırabilmektedir. Hayat sigortalarını yaptırabilmek için üst yaş sınırı ise 65 yaştır. Bu yalın üstündeki bireylere kesinlikle hayat sigortası yapılamamaktadır. Ayrıca isteğinize bağlı olarak aynı sigorta şirketinden ya da farklı sigorta şirketlerinden aynı anda birden fazla hayat sigortası poliçesi yaptırma imkânı bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan KKDF Nedir? Nasıl Hesaplanır? başlıklı makalemizde kkdf Nasıl Hesaplanır? ve KKDF Nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 18 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın