Hsbc Bankası EFT Ücreti Ne Kadar? 2016 2017

yorumsuz
249 views

Ülkemizde bankacılık sektöründe uzun yıllardan bu yana hizmet veren bankalardan birisi de Hsbc bankasıdır. Birçok bankacılık hizmeti konusunda müşterilerine profesyonel destek veren bankanın ayrıcalıklarından sizlerde istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Banka müşterilerinin banka aracılığı ile gerçekleştirdiği hizmetlerden birisi de EFT işlemidir. EFT işleminin tanımını genel olarak bankalar arasındaki para transferi olarak tanımlayabiliriz. Hsbc bankası müşterileri EFT işlemlerini rahatlıkla yapabiliyor. Ancak birçok bankada olduğu gibi Hsbc bankası da EFT işlemi için müşterilerinden belirli bir ücret talep etmektedir. Hesaplarındaki parayı başka bankalardaki hesaplara aktarmak isteyen kişiler yaptıkları işlemin karşılığı olarak bankanın belirlediği EFT ücretini ödemek durumundadırlar.

            Hsbc bankası EFT ücreti ne kadar 2016 2017 konusunda bankanın belirlemiş olduğu rakamlar farklılık göstermektedir. Çünkü bilindiği gibi günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte birçok bankacılık işlemi internet üzerinden online olarak yapılabiliyor. EFT işlemleri de farklı kanallar üzerinden yapılabildiği için kullanılan her kanalın EFT ücreti de farklıdır. Bu nedenle banka müşterileri kendilerine en uygun gelen kanalı kullanarak EFT işlemlerini gerçekleştirmektedir. İnternet bankacılığı EFT işlem ücreti 2016 2017 yıllarında 4 TL olarak belirlenmiştir. Hsbc internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT işlemlerinde 4 TL ödenmesi gerekirken, geç EFT işlem ücreti olarak ise 6.50 TL ödenmesi gerekiyor. Mobil bankacılık için 3 TL, telefon bankacılığı için ise EFT yapılan tutara göre 20 TL ile 50 TL arasında EFT ücreti ödenmesi gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Polisler Ne Kadar Kredi Çekebilir, Polise En Uygun Kredi başlıklı makalemizde Polise En Uygun Kredi ve Polisler Ne Kadar Kredi Çekebilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın