ICBC Bank Swift Kodu Kaçtır?

yorumsuz
370 views

ICBC Bank Swift Kodu Kaçtır? Swift kod tüm dünyadaki bankalar arasında gerçekleşen elektronik fon transferlerini sağlayan bir koddur. Bu sebepten ötürü tüm bankalara swift kodlar verilmektedir. Bu sistem 1973 yılında tasarlanmaya başladı e 1977 yılı itibari ile aktif olarak kullanılmaya başlandı. bu kodlar bankanın adeta kimliği konumundadır. Her bankaya özel olarak verilir ve dünyanın neresinden olursa olsun bu kodlar sayesinde elektronik fon ve para transferleri gerçekleştirilebilir. 8 ve ya 11 haneden oluşan bu kodlar tüm dünya genelinde belirli bir sistemle ve standartla verilir.

Bu swift kodlarında hangi ülkeden olduğu belirli olsun diye ülke kodları da yer almaktadır. Swift kodları ilk 4 hanesi bankanın kodunu, sonraki iki karakter ülke kodunu, sonraki 2 veya 3 karakter bankanın yerel kodunu ve son 3 karakter ise bankanın şube kodunu belirtir. Swift koduyla işlem yaparken ise öncelik olarak swift yapacağınız hesabı, işlem ücretinin alınacağı hesabı, transferi gerçekleştireceğiniz bankanın bulunduğu ülkeyi ve bu bankanın ilk harfini ve son olarak ise transferi gerçekleştireceğiniz bankanın bulunduğu şehrin ilk üç harfini yazmanız gerekmektedir.

Eğer oluşturduğunuz kod eksik kaldıysa 11 haneye tamamlamak için sonuna X harfini yazmanız gerekmektedir. Bu işlemle yaptığınız para transferleri 2 ila 3 gün içerisinde göndermiş olduğunuz bankaya ulaşacaktır. Peki, Icbc Bankası Swift Kodu Kaç? Icbc bankasının swift kodu: TEKBTRIS Bu kodu Icbc bankasının kodudur. Icbc bankası ile göndereceğiniz para ve fon transferlerini swift kodu sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Abank EFT Ücreti Ne Kadar 2016 2017 başlıklı makalemizde Abank eft kesintisi, Abank eft masrafı ne kadar ve Abank eft ücreti ne kadar 2016-2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın