Icbc Bankası Eft Ücreti Ne Kadar? 2017

yorumsuz
347 views

Elektronik fon transferi anlamına gelen EFT, farklı bankalardaki kişi ve kurum hesapları arasında para transferini ifade etmektedir. Pek çok kişi tarafından havale ile karıştırılmaktadır. Havale ile EFT arasındaki temel fark, havale aynı bankanın farklı hesapları arasında para transferini ifade ederken, EFT de farklı bankalarda hesaplara para gönderiliyor olmasıdır. EFT ile hızı bir şekilde para gönderimi yapılmakta, zamandan büyük tasarruf sağlanmaktadır.

EFT yaparken ihtiyacınız olan bilgiler alıcı banka, alıcı hesap ismi ve hesaba ait aban numarasıdır. Iban numarası ile yapılan EFT lir hatasız bir şekilde ve en önemlisi hızlı bir şekilde karşı tarafa ulaşmaktadır. Kişinin karşı bankadan hesap yoksa isme gönderimde yapılabilir.

Yapılan işlemlerden her banka ilgili yıla ait masraf komisyon listelerinde ilan edilen tutarlar üzerinden ücret talep etmektedir. Bu noktada işlemin hangi kanaldan yapılıyor olduğu büyük önem arz etmektedir. Şubelerden yapılan EFT işlemleri çok daha maliyetlidir. Az masraf ödeyerek ve daha kısa sürede işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız önerimiz internet bankacılığı üzerinden EFT emri vermenizdir. Örneğin Icbc Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2017 inceleyelim? EFT şubeden ve karşı banka hesabına yapılıyorsa 55-tl, karşı bankaya ve isme yapılıyorsa 164-tl olarak ücretlendirilir. Bu işlemler internet üzerinden yapılıyorsa, hesaba EFT’ler ücretsiz, isme yapılan EFT’ler ise 2,74-tldir.

Bir önceki yazımız olan Turkishbank Eft Ücreti Ne Kadar? 2017 başlıklı makalemizde Turkishbank eft kesintisi, Turkishbank eft masrafı ne kadar ve Turkishbank eft ücreti ne kadar 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın