İcra Borcunu Taksitlendirme Nasıl Yapılır 2017

yorumsuz
9.258 views

İcra Borcunu Taksitlendirme Nasıl Yapılır 2017: Herhangi bir nedenden dolayı ödemeyeceğiniz borç için icralık olduysanız normal tutar üzerine avukat masrafı, dosya harç masrafı, damga vergisi gibi bir takım borçların ekleneceğini ve daha fazla miktar ödemek zorunda kalma durumu biliniyor. Bu durumdan en iyi şekilde kurtulmak ve faiz oluşmasını durdurmak için borcunuzu en kısa sürede ödemeli veya taksitlendirmelisiniz.

Avukat ile Uzlaşın

Ancak artık evlerde temel eşyalara haciz koyulamaması durumu söz konusu. Bu yüzden sizlerde icralık olduğunuz avukat ile konuşarak hem indirim hem de rahat bir ödeme için taksitlendirme talep edebiliyorsunuz. Avukatların borcu tahsil etme seçeneklerinin azalması da onlar açısından da bu duruma sıcak bakılmasına neden oluyor. Bu yüzden avukat ile görüşerek borcun ödenmesi için yardım alabilirsiniz. Avukat sizin ödeme durumunuza göre borcunuzu taksitlendirme seçeneği sunacaktır.

Taahhüt İhlaline Hapis Cezası

Ancak avukatlar sizin borcunuzu taksitle ödemeniz için taahhüt isteyeceklerdir. Eğer borcunuzu ödemez ya da ihlal ederseniz o zaman vermiş olduğunuz taahhüt gereği 3 aylık hapis cezası ile karşılaşmanız olasıdır.

Üstelik taksitleriniz yanar ve hapse girmemek için tüm borcu tek bir seferde ödemek zorunda kalırsınız. Ancak bilmelisiniz ki taahhüt vermek sizin elinizdedir ve eğer istemezseniz böyle bir yükümlülüğünüz olmamaktadır. Dolayısı ile karar vermek tamamen sizin inisiyatifinize bırakılmış durumdur. Bu durumda çok iyi düşünmeli ve eğer ödeme gücünüz varsa taksitlendirme yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı başlıklı makalemizde Banka Kredi Ön Onay, Banka Kredi Ön Onay Nasıl Alınır ve Banka Kredi Ön Onay Verdi Sonra Onaylamadı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın