İcra Dosyası Zamanaşımı Süresi Ne kadar?

yorumsuz
767 views

İcra Dosyası Zamanaşımı Süresi Ne kadar? İcra takibi borçlu olan vatandaşların borcunu belirli bir sebepten dolayı ödememesi durumunda alacaklarının borcu devlet gücüyle tahsil edilmektedir. Bu tahsil edilme işlemleri ise İcra Müdürlüğü tarafından başlatılmakta. Bir şahıstan alacağınız var ise icra yoluna başvurabilirsiniz fakat siz bir kişiye borçluysanız ve borcunuzu ödemediğiniz takdir de karşı tarafın da icraya başvurmak gibi bir seçeneği olduğunu unutmayın. Bu durum da borçlarınızı erken ödemeye özen gösterin. Adınız icra yoluyla lekelenirse bankalar size kredi çekmenizi zorlaştıracaktır.

İcra Dosyası Zamanaşımı Süresi

Bu İcra dosyası zaman aşımı süresi tamı tamına 10 senedir fakat aşılan bu zaman sarfı süresinin geçersiz sayıldığı durumların da olduğunu söylemekte fayda var. Aciz vakası banka avukatları tarafından alınırsa zaman aşımı süresinin 20 yıla kadar çıktığını sizlere söylemek de fayda var.

İcra Durumu

İcra gelmemesi için borçlarınızı zamanın da tam tutarında ödeye özen gösterirseniz Avukatlar ile uğraşmazsınız ayrıca bankalar müşterilerine kredi verirken oldukça detaylı inceliyorlar icra dosyanızın kabarık olması durumunda sizlere kredi vermek istemeyeceklerdir. Kabarık sicili olan bir müşteriye kredi vermek bankaların pek istekli olduğu durum değildir. Ödemelerinizi gereken zaman da düzenli bir şekilde yaparsanız hem icra takibiniz başlatılmaz Avukatlar ile uğraşmazsınız aynı zaman da bir bankadan kredi ihtiyacınız olduğunuz da banka sizin sicil dosyanıza baktığı zaman düzenli ödemelerinizi görüp size daha kolay şekilde kredi sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Multineti Paraya Çeviren Yerler Nakit’e Çevirme Bozdurma başlıklı makalemizde Multinet bozdurma ve Multineti nakit alma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın