INGBANK Hesap Bakiyesi Öğrenme

yorumsuz
452 views

Hesap bakiyesi, nakit hesaplar için geçerli bir bankacılık kavramıdır. Nakit bir ödeme söz konusu ise para üstü, banka hesaplarında ise kalan para anlamını taşır.

İNGBANK hesaplarındaki bakiye de INGBANK Nakit Kart ATM’ye takılıp müşteri şifresi girilerek sorgulanabilir. Şifre girildikten sonra açılan ekranda bakiye yazacaktır. Ancak kartın takıldığı ATM farklı bir bankaya ait olan bir ATM ise hesap bakiyesi sorgulamak için ek bir seçenek sunulacaktır. Bu seçenek tercih edildiği takdirde ilgili banka bir miktar ücret tahsil etmek şartıyla INGBANK hesap bakiyesini ekranda kart sahibiyle paylaşacaktır.

Aynı zamanda diğer banka ATM’leri yalnızca bakiye sorgularken değil hemen hemen tüm işlemlerden de ek ücret talep eder. Bundan dolayı hesap bakiyesi sorgulama ATM aracılığı yapılmak isteniyorsa INGBANK ATM’lerini tercih etmekte yarar vardır.

İnternet Şubesi Üzerinden Hesap Bakiyesi Sorgulama

Hesap bakiyesini internet şubesinden sorgulamak da mümkündür. İlk olarak www.ingbank.com.tr adresli web sayfasına gidilir ve sağ üst köşede bulunan internet şubesi yazan kısımdan bireysel bağlantısına tıklanır. Bu noktada açılan sayfada kullanıcı kodu veya TC kimlik numarası ile şifre sorulacaktır. Aynı zamanda QR Kod ile de internet şubesine hızlı giriş yapmak mümkündür. Fakat bunun için mobil cihazlarda uygulamanın yer alması gerekir. Yani QR kodu ile giriş yalnızca bilgisayar aracılığı ile yapılamaz. Gerekli bilgiler girildikten sonra açılan sayfada uygun bağlantıya tıklanarak hesap bakiyesi sorgulanabilir.

Başka Hangi Yollarla Hesap Bakiyesini Sorgulamak Mümkün Olabilir ?

Hesap bakiyesi ATM vasıtasıyla, doğrudan şubeye gidilerek, cep şubesiyle veya internet şubesiyle sorgulanabilir. Aynı zamanda bunlara ek olarak çağrı merkezi aranarak veya müşteri temsilcisine bağlanarak da istenen bilgiler verildikten sonra hesap bakiyesini kolaylıkla öğrenmek mümkündür. Kurumsal müşteriler için de hesap bakiyesi sorgulamanın yolu aynı şekildedir. Tek fark, internet şubesine giriş yapılırken bireysel yerine kurumsal seçeneğinin tercih edilmesi gerekir.

Aynı zamanda banka gerekse bireysel gerekse kurumsal müşterilerinden bilgi güvenliği açısından SMS kodu ile doğrulama talep edebilir. Böylelikle şifrenin ve diğer kişisel bilgilerin herhangi bir şekilde ele geçirilmesi durumunda hesaba ulaşmak zorlaştırılmış olur.

Bir önceki yazımız olan ŞekerBank Hesap Kapatma başlıklı makalemizde ŞekerBank Hesap Kapatma hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın