İnternetten Alışveriş Hastalığı

yorumsuz
266 views

İnternetten Alışveriş Hastalığı. Alışveriş özellikle bayanların vazgeçemediği ve yapmaktan oldukça keyif aldığı bir eylem olarak adlandırılabilir. Alışveriş yapmak eğlenceli olduğu kadar yorucu da olabiliyor. Özellikle alışveriş tutkunlarının bunun için harcadıkları enerji ve para miktarı da göz ardı edilecek gibi görünmüyor. İnternetten alışveriş hastalığı ise bazı insanlarda bir tutku veya bağımlılık haline gelebiliyor. Buna bir dur demek ya da kısıtlamanın zamanı geldi geçiyor bile. Sadece meraktan ihtiyaçtan olmayan alışverişler ay sonunda şişmiş kredi kartı ödemeleri ile karşılaşmanıza sebep oluyor. Bu durumda ödemelerde de zorluk çekebiliyorsunuz.

İnternetten Alışveriş Yapmak

İnternet üzerinden alışveriş yapabilmek oldukça kolay ve basit bir işlem olduğu için bir çok kişi tarafından tercih edilebiliyor. Ancak internet üzerinden alışveriş yapmak, internetten alışveriş hastalığı gibi bir duruma ya da bir bağımlılığa dönüşebiliyor ve maddi anlamda kişileri zarara sokacak boyutlara gelebiliyor. Bir çok ürüne ve ürün seçeneklerine ulaşabilmenin kolaylığını sağlayan internet alışveriş çılgınlarının dur durak bilmeden 7 gün 24 saat boyunca alışveriş yapabilmeleri için imkan sağlıyor.

Ancak kendisini internet üzerinden alışveriş konusunda sınırlandıramayan bazı kişiler maddi manevi bazı kayıpların yaşanmasına sebep olabiliyor. Kolayca alışveriş yapabilmenin avantajının dezavantaja dönüşebildiği durumlar söz konusu olabiliyor. Bir tuşla istenilen her an alışveriş yapabilmek kişilerin hesaplı davranarak ve kendilerine gerektiğinde dur diyerek yaptıklarında bir avantaj sağlayabilirken durum aşırıya kaçtığında dezavantaja dönüşebiliyor.

Bir önceki yazımız olan 2017 Çocuk Parası nasıl alınır? başlıklı makalemizde 2017 Çocuk Parası, 2017 Çocuk Parası nasıl alınır? ve 2017 Çocuk Parası Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 12 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın