İpotekli Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

yorumsuz
192 views

Herhangi bir ihtiyacınız olduğu zaman, bankalardan kredi çekmek istediğiniz zaman talebinize olumlu yanıt verilmiyorsa, bilin ki yeteri kadar geliriniz yok demektir. İpotekli kredi nedir? Nasıl alınır? Bunu öğrenmeniz gerekir. Çünkü gelir belgesini beyan edemeyen tüketiciler kredi çekebilmek için ipotekli kredi çekebilir.

Sizlere bu konuyu açıklamak için yaptığımız araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşalım. Talep ettiğiniz kredi miktarını sizin yerleriniz ile karşılaştıran bankalar size olumlu ya da olumsuz bir şekilde yanıt verir. Sizin yerleriniz ile talep ettiğiniz kredi miktarı arasında büyük bir fark olursa bankalar sizlere Kredi vermeyi pek tercih etmez. Böyle durumlarda sizin için tek seçenek ipotekli kredi çekmek olacaktır. Bu sebeple bankaya ipotek ettiğiniz mülkünüzün yarısına yakın size Kredi imkanı sunulacaktır demektir. Eğer yüklü miktarda kredi ihtiyacınız varsa sizin de çok değerli ipotek edilecek bir mülkünüzün, taşınmaz olması gerekmektedir.

Çok riskli olmasa da Kredi ihtiyacımızı karşılamak için başvurulan farklı ve kolay yöntemlerden birisi olarak ipotekli kredi çekilebilir. Ancak unutmamanız gereken en önemli konuların başında çektiğiniz krediyi mutlaka geri ödemek için çaba harcamalısınız.

Eğer ipotekli kredi çekmek için yaptığınız müracaatlar olumsuz olarak değerlendiriliyorsa geçmiş dönemlerde çektiğiniz krediler de sorun yaşadığınız anlamına gelir. Böylece Kredi notunuz düşmüş ve bankalar sizin riskli müşteriler grubunda olduğunuza karar vermiştir. Bu sebeple sizlerde son çare olarak ipotekli kredi tercih yapmış olacaksınız.

İpotekli kredi çekmek için bazı belgeler gerekir. Bunlar ipotek olarak kabul edilen, mümkün mertebe gelir tablosu belgemizi bir belge ve nüfus cüzdanı fotokopisi sizin Kredi çekmek için yeterlidir. Çektiğiniz krediyi ödeyip bitirdikten sonra ipotek yaptırdığınız mülkünüzün serbest kalması için bankanızdan ipoteğin kaldırılmasını isteğiniz. Sizlere ipotekli kredi nedir nasıl alınır kısaca izah etmeye çalıştık.

Bir önceki yazımız olan Katılım Bankası Caiz Mi? Günah mı? başlıklı makalemizde Katılım Bankası Caiz Mi ve Katılım Bankası günah mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 3 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın