İş Bankası Dijital Kumbara Nedir?

yorumsuz
85 views

Bankaların müşterilerine yönelik geliştirmiş olduğu hizmetler sürekli devam ediyor. Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan İş Bankası da, çocuklara yönelik bir proje ile birikim yapmalarına yardımcı oluyor. Bilinen İş Bankası kumbarasının aksine dijital bir formda sunulan bu ürün, teknolojiye uygun bir biçimde çocuklara birikim yapma duygusunu aşılıyor.

Klasik bir kumbara görünümünde olan İş Bankası Dijital Kumbara, hem fiziksel olarak para biriktirilmesine hem de İşCep aracılığı ile dijital olarak para aktarılmasına olanak sağlıyor. Böylelikle günümüz teknolojisine uyarlanmış ‘Dijital Kumbara’ çocukların daha kolay bir şekilde birikim yapmaya adapte olmasına yardımcı oluyor.

18 yaşından küçük çocuklar için velileri Dijital Kumbara Hesabı açtırabiliyor. Tabi bunun için ilk etapta İş Bankası Vadesiz TL hesabının da açılması gerekiyor. Daha sonra bu hesaba bağlı olarak Vadeli Kumbara Hesabı açılıyor. Vadeli Kumbara Hesabı ile çocuğunuz için uzun vadede birikim yapabiliyorsunuz.

İş Bankası Dijital Kumbara Nasıl Çalışıyor?

Sistem akıllı telefon ve telefonun bluetooth özelliği ile çalışıyor. Bluetooth özelliğini açarak Dijital Kumbara’ya hızlı bir şekilde para göndermek mümkün hale geliyor. Telefonunuzun yakınında bulunan tüm Dijital Kumbara’ları görebilir ve istediğiniz miktarda istediğiniz kumbaraya para aktarabilirsiniz. Dijital Kumbara ekranında çocuklar ne kadar birikim yaptıklarını rahatlıkla görebiliyor. Ayrıca kendilerine birikim hedefi belirleyerek bu hedefin gerçekleşip gerçekleşmediğini de rahatlıkla görebiliyor.

İş Bankası Dijital Kumbara içerisine madeni ve kâğıt para atılabilmesi de mümkün. Hem mobil bankacılık üzerinden Dijital Kumbara’nıza para aktarabiliyor hem de fiziksel olarak kumbara içerisinde para biriktirebiliyorsunuz. Ancak kumbara açılmadığından dolayı içerisine attığınız parayı alabilmek için İş Bankası şubesine götürmeniz gerekiyor. Burada kumbara açılabiliyor ve içerisindeki para sizin talimatınız doğrultusunda vadesiz TL hesabına veya Vadeli Kumbara Hesabı’na aktarılabiliyor.

İş Bankası Dijital Kumbara Başvurusu

İş Bankası şubelerinden Dijital Kumbara başvurusu yapmanız ve almanız mümkündür. Dijital Kumbara ücreti 150 TL’dir. Şubeye ödeme yaptıktan sonra Dijital Kumbara’nızı alabilir, çocuğunuz için birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası’nda yer alan sigorta paketlerinden birini almış olmanız durumunda Dijital Kumbara’nızı ücretsiz olarak da edinebilirsiniz.

Vadeli hesap olması nedeniyle faiz her gün kumbaradaki bakiye üzerinden işlemektedir. Çocuğunuzun adına vadesiz TL hesabı ve buna bağlı olarak Vadeli Kumbara Hesabı açtıktan sonra birikim yapmaya başlayabilirisiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde İş Bankası çalışma saatleri ve İş Bankası mesai saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın