İş Bankası İlk İmza Hesabı Hakkında 6 Bilgi

yorumsuz
166 views

İş Bankası İlk İmza Hesabı

Kredi kartları özellikle harcama alışkanlıklarımızın değişmesiyle beraber hayatlarımızın tam ortasına oturdu. Her yaştan ve herkesin ellerinde görmeye alıştığımız kredi kartları İş Bankası’nın ilk imza hesabı isimli hizmeti ile 12-18 yaş arasındaki gençlerin çeşitli avantajlarla banka hesabı olmasını sağlıyor.

İlk kez banka hesabı açacak gençlerin ilk aklına gelen finansal ürünlerin başında olan ilk imza hesabı hakkındaki önemli bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

1) İlk İmza Hesabı Sayesinde Bir Banka Hesabına ve Hesap Kartına Sahip Olursunuz

İlk imza hesabı açtığınız zaman bir banka hesabına sahip oluyorsunuz ve bu hesabınıza bağlı olarak bir hesap kartınız bulunuyor. Bu hesap kartınızla beraber İş bankası şubeleri ve İş bankası Atm’lerinden para çekebilir ya da para yatırabilirsiniz.

2) İlk İmza Hesabı Sizden Hesap Ücreti Talep Etmez

İlk imza hesabı kampanyasının en önemli özelliklerinden biri işlemler için gençlerden hesap ücreti veya masraf alınmaması. Hesabınızı açarken veya kullanmaya devam ederken hesap ücreti ödememektesiniz

3) İnternet Şubesi ve Mobil Uygulamayı Kullanabilirsiniz

İlk imza hesabınızı açarak şubelerden veya atmlerden yararlanabileceğiniz gibi İş Bankası’nın internet şubesi ve mobil uygulaması olan İşCep’i indirerek de kullanabilirsiniz. Buralarda bakiyenizi kontrol edebilir ve hatta havale yapabilirsiniz.

4) Birikimlerinizi Değerlendirmek İçin Fon Alıp Satabilirsiniz

Biriktirdiğiniz paraları yatırımlara dönüştürebilirsiniz veya karlı getiriler elde edebilirsiniz. Paranızı değerlendirmek istiyorsanız İş Bankası şubelerine gidebilir veya ATM, telefon ve ya internet şubesi ile de işlerinizi yapabilirsiniz.

5) İlk İmza Hesabı Açmak İçin Gereken Birkaç Şey

Hesap açmak için sizin veya velinizin nüfus cüzdanı gereklidir. Nüfus cüzdanıyla beraber İş bankası şubelerine giderek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Yanınızda veliniz ya da vasiniz olmadan herhangi bir şekilde hesap açmanız mümün değildir. Başvuruya giderken kesinlikle valiniz ya da vasiniz ile gitmeniz gerekmektedir.

6) Hesap Kartı En Geç 15 Gün İçinde Elinizde Olur

İlk imza hesap kartı ortalama olarak 7 iş günü içinde elinizde olur en geç ise 15 iş günüdür. Başvurunuz kabul edilmesinden itibaren en geç 15 iş günü içinde kartınız elinizde olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Dijital Kumbara Nedir? başlıklı makalemizde dijital kumbara, İş Bankası Dijital Kumbara ve kumbara hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın