İş Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

yorumsuz
548 views

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Kredi notu, banka müşterilerinin en önemsediği bilgilerden biri olarak lanse edilmektedir. Özellikle son yıllarda bankaların kredi notuna verdikleri önem, tüketicileri de harekete geçirmiştir. İlk zamanlarda kredi notu hakkında pek fazla bilgiye sahip olmayan bireyler, şu günlerde kredi notunun kendileri için ne kadar önem teşkil ettiğinden haberdar. Kredi notu sorgulama işlemleri, bankalar aracılığıyla öğrenilebilen bir bilgi olarak dikkat çekiyor. Birçok banka, bu hizmeti şubelerinden ya da telefon ve internet bankacılığı gibi şubesiz kanallardan sağlamaktadır. Kredi notunun en kolay öğrenilebildiği bankalardan biri olan İş Bankası, bu bağlamda oldukça başarılı bir rol oynuyor. İş Bankası müşterileri, kredi notu sorgulama işlemlerini, İş Bankası’nın kendilerine sunduğu yöntemler aracılığıyla kolayca yapabilmekte.

İş Bankası kredi notu sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz yöntemlerden biri, İş Bankası şubelerinden birine gitmek olacaktır. Herhangi bir İş Bankası şubesine giderek kredi notunuzu öğrenmeniz oldukça kolay. Üstelik bunun için İş Bankası müşterisi olmanıza da gerek yok. İş Bankası’ndan kredi kartı almak ya da kredi kullanmak istiyorsanız, banka yetkilisi ilk olarak kredi notunuza bakacaktır. Kredi notu durumuna göre yüksek limitli kredi kartı alabilir ya da İş Bankası’nın özel kredi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İş Bankası kredi notu sorgulama yöntemlerinden bir diğeri de oldukça kapsamlı bir yapıya sahip olan İş Bankası internet şubesidir. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra Kredilerim başlığı altında yer alan Kredi Risk Raporu’na tıklayabilir, açılacak sayfadan kredi notu sorgulamanızı yapabilirsiniz. Böylece kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu işlem esnasında hesabınızda cüzi de olsa bir miktar mevduat olmak zorundadır. Yapılacak işlemlerden ücret tahsil eden İş Bankası, kredi notu sorgulama ücreti konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Türkiye İş Bankası bankamatiklerinden de yapabileceğiniz kredi puanı sorgulama işlemi, bankamatiklerin bilgi sorma menüsünde yer almaktadır. Bilgi sorma menüsüne girdikten sonra Kredi Risk Raporu başlığına tıklayarak kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. İş Bankası kredi notu sorgulama işlemlerinin yapılabildiği bir diğer kanal da İş Bankası’nın mobil uygulaması olan İşCep’ tir. İşCep uygulamasından Krediler menüsüne girerek Kredi Risk Raporu’na ulaşabilir, buradan kredi notu sorgulamanızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Öğrenme Ücretsiz başlıklı makalemizde Kredi Notu Öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın