İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

yorumsuz
358 views

İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır? İş Güvenliği Sertifikasına sahip uzmanlar, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında, bakanlık ve ya ilgili kuruluşlardaki çalışma ortamının denetlenmesinden sorumludurlar.

İş Güvenliği Uzmanı olarak görev yapmak isteyen bireylerin sahip olmaları gereken sertifikadır. 3 ayrı dereceye sahip olan bu sertifikaya sahip olan bireyler, çalışacakları iş yerlerinin tehlike düzeylerine göre sınıflandırılırlar. Tüm işyerlerinde, A sınıfı belgeye sahip uzmanlar, az tehlikeli ve tehlikeli olarak derecelenen iş yerlerinde B sınıfı belgeye sahip uzmanlar ve az tehlikeli iş yerlerinde ise C sınıfı belgeye sahip olan uzmanlar görev alabilirler.

Kimler Alabilir?

Kimya, Fizik ve Biyoloji lisans mezunları, teknik öğretmenler, mimarlar ve mühendisler, meslek yüksek okulu iş sağlığı ve güvenliği mezunları ve teknik elemanlar girecekleri sınavda başarılı olmaları halinde İş Güvenliği Sertifikası alabilirler.

İş Güvenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Çalışma Bakanlığı tarafından yetki verilmiş kuruluşlar tarafından verilen bu belgeyi alabilmek için, bu kuruluşların yine Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanmış eğitim hizmetlerine katılabilir, programın bitiminde iş güvenliği sınavından yeterli not almanız halinde bu sertifikayı almaya hak kazanabilirsiniz. Bunun için verilen kurslara da katılabilirsiniz. Bu belge ilerleyen zamanlarda kurumlar tarafından kullanılması zorunlu olacak ve her işletmede bu belgeye sahip en az bir kişi bulundurulması gerekecektir. Eğer sizde bu konuda yardım almak ve nasıl bu belgeyi alabileceğinizi merak ediyorsanız yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir? başlıklı makalemizde Prim İadeli Hayat Sigortası, Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir? ve Prim İadeli Hayat Sigortası Şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın