Kartel Faizi 12 Banka

yorumsuz
222 views

Kartel Faizi 12 Banka: 2013 yılında Rekabet Kurulu tarafından yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkartılan 12 bankanın içinde yer aldığı kartel konusunda tüketicilerin bilgi edinmesi gerekiyor. Bu 12 bankadan bir tanesinden kredi çeken tüm tüketicileri ilgilendiren bir sonucu olan inceleme hukuken kredi kullanan kişilere belirli haklar sağlıyor. 21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 tarihleri arasında 12 bankanın aralarında anlaşarak piyasanın işleyişini bozdukları ve faiz oranlarını yükselttikleri kurul tarafından tespit edildi.

Bunun üzerine, bankalardan bu tarihler arasında herhangi bir sebebe dayanarak kredi çekmiş olan kişilerin aldıkları kredi miktarını 3 katıyla geri alabileceklerine dair çeşitli bilgiler paylaşılmaya başlandı. Bu bilgilerin akışı sürüyor. Ancak, henüz olağan kanun yolunda başvurulan merciler tarafından bu konuyla ilgili verilmiş kesin bir karar bulunmuyor.

Tazminat Alabilme Hakkı

Müşterilerin ödedikleri fazla faizli kredi taksitlerini 3 kat fazlasıyla geri alabilme imkanı bulunuyor. Henüz bu tazminatı almış olan bir müşteri bulunmuyor. Kendilerinden hukuka ve yasalara aykırı olarak fazla para alınmış olan müşterilerin içerisinde bulunduğu mağduriyet durumunun giderilmesi için tazminat almaları gerekiyor.

Nasıl Alınır?
Bunun için öncelikle bir avukat ile anlaşmalı ve o zamanlar çalıştığınız bankaya dava açmanız gerekecek. Özellikle bu davalar ile ilgilenen bazı avukatlar bulunmaktadır. Bu kişilere ulaşmanız sizin için daha iyi olacaktır. En azından daha önce bu tür davaları görmüş avukatlar ile kazanma şansınız daha yüksek olur. Kartel avukatları sayesinde sizlerde ödediğiniz fazla tutarları faizi ile birlikte alabileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredim Onaylandı Ama Vermediler başlıklı makalemizde Kredi Ön onaydan geçti ama alamadım, Kredim Onaylandı Ama Banka Vermedi ve Kredim Onaylandı Ama Vermediler hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın