Konut Kredisi Almanın En Kolay Yolu Nedir?

yorumsuz
316 views

Hayal kurmak bedavadır. Herkesin hayatı boyunca mutlaka bir ev alma hayali olmuştur. Hayal kurmak kolaydır. Peki, bir ev hayalinin gerçekleşmesi için gerekli finansal gücü ayarlamak kolay mıdır? Bunun için ya birikmiş paranız olmalı ya da bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Birçok insan ev artık kira derdinden kurtulmak için imkânlarını seferber edip ev almak ister. Konut kredisi ile ev almak en çok tercih edilen yoldur.

Konut kredisi almanın en kolay yolu nedir?

Öncelikle konut kredisi için gerekli istenen şartları önceden hazırlamanız gerekir. Çünkü bankalar kredi taleplerini incelerken başvuru sahibinin geçmiş kredi talepleri ve ödemelerine bakar. Örneğin daha önce kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı gibi ödemelerinizin düzenli yapılıp yapılmadığına bakılır. Bu nedenle her zaman banka ödemelerinizin tarihini geçirmemeye dikkat etmeli yani kredi notunuzu düşürmemelisiniz.

Konut kredisi alırken evli olmanız size büyük avantaj sağlar. Çünkü bankalar eve giren toplam gelire bakıp eşinizi kefil gösterecektir. Aylık bütçenizi hesaplarken %10 tasarruf edecek şekilde plan yaparsanız ödemelerinizi ona göre ayarlayabilirsiniz.

Konut kredisine başvurmadan önce krediyi daha kolay almak için size engel olabilecek etkenleri ortadan kaldırmalısınız. Geçmişteki kullanmadığınız hesaplar ve kartlar varsa iptal ettirmelisiniz. Çünkü hesapta kalan küçük meblağlarda borçlar bile zamanla faizle birikip haberiniz olmadan büyür.

Faturalarınızı kredi kartıyla yapmanız da size kredi çekerken dolaylı yoldan avantaj sağlar. Düzenli ödeme yapmak zorunda kalacağınızdan kredi notunuzu arttırır.

Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi İçin Ekspertiz Ne Demektir? başlıklı makalemizde Konut Kredisi İçin Ekspertiz ve Konut Kredisi İçin Ekspertiz Ne Demektir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın