Kredi Başvurunuz Olumsuz Sonuçlanmıştır

yorumsuz
991 views

Kredi Başvurunuz Olumsuz Sonuçlanmıştır uyarısı hakkında:Bankaların müşterileri için tanıdığı avantajlardan biri olan kredi çekme işlemi birçok kişi tarafından yoğun taleple karşılanmıştır. Ancak bankalar bu yoğun talep karşısında bir müşteriye kredi vermek adına bazı kriterlerin yerine getirilmesi konusunda çeşitli uygulamalar kullanır. Gerekli koşullar yerine getirildiği ve hiç bir pürüzün olmadığı durumlarda banka müşterisine kredi imkanı sağlayabilir. Ancak bazı durumlar söz konusu olduğunda banka müşterinin kredi başvurusunu reddedebilir.

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir?

Kredi başvurusunun reddedilmesinin birçok sebebi olabiliyor. Örneğin başvuruda bulunan müşterinin sigorta primlerinin düzensiz yatıyor olması veya sigorta primlerinin 6 aydan az bir süredir yatıyor olması gibi durumlarda kredi başvuruları reddedilebiliyor. Bunun dışında daha önce bankalarla kredi veya kredi kartı ödemeleri konusunda pürüz yaşayan müşterilere bankalar kredi imanı sağlamıyor. Ayrıca kredi çekebilmek için gerekli olan yeterli miktarda kredi puanı yok ise banka müşterisinin kredi başvurusunu reddedebiliyor. Bu durumlardan herhangi birinin söz konusu olması bankanın müşterisine kredi verme konusunda olumsuz yanıt vermesine sebep olabiliyor.

Kredi başvurularınızın olumsuz sonuç almaması için;
Çok sık kredi başvurusu yapmayın. Özellikle internet üzerinden yaptığınız bütün başvurular sistem üzerinde gözükmektedir. Ödemelerinizi düzenli yapmaya özen gösterin. Bu şekilde kredi notunuz yüksek olacak ve başvurularınız daha hızlı onaylanacaktır. Mevcut kredi risklerinizi kapatmaya yönelik başvurularda bulunursanız kredi almanız daha kolay olacaktır. Bankalar size yeni risk oluşturmak yerine mevcut riskleri kapatmayı tercih etmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi? başlıklı makalemizde Ameliyat İçin Kredi, Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi? ve Ameliyat İçin Kredi Faiz Oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 13 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın