Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

yorumsuz
149 views

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyacınız olan kredileri alabilmek için bankalar sizlere kolay imkânlar sağlamaktadır. Çekeceğiniz miktardaki krediye kararınızı verdikten sonra bankalar ile görüşerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi çekmek için bankalar tarafından düzenlenmiş olan birçok yol bulunmaktadır. Bütçenize uygun olarak ve ihtiyacınız olan tutardaki kredileriniz için dilerseniz şubelere giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi, ev kredisi, araç kredisi gibi kredi seçeneklerinden herhangi birini tercih ettikten sonra bankalarda bulunan yetkililer ile görüşebilirsiniz. Kredi başvurunuz esnasında sizlerden talep edilen belgeleri de hazırlamanız gerekmektedir. Bu belgeler arasında nüfus cüzdanı fotokopiniz, gelirinizi belgeleyebilmek için çalışan iseniz maaş bodrosu, serbest çalışan iseniz vergi levhası, yetki belgesi, ssk hizmet dökümü gibi resmi evraklar bulunmaktadır.

Bankaların müşterilerine sağlamış olduğu kolaylıklar arasında müşterilerin bankaya gelmeden internet aracılığı ile veya cep telefonlarından kısa mesajlar ile başvuruları alınmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesi ve cevabının en kısa sürede verilmesi de müşterilerin şubelere gitmeden işlemlerini halletme kolaylığı ortaya çıkarmıştır.

Bazı özel durumlarda ise şubelere gitmek kredinizin akıbeti konusunda olumlu sonuçlar doğurabilir. Yüz yüze bir iletişim il yaşamış olduğunuz sıkıntıları dile getirerek, çekmek istediğiniz tutardaki kredi konusuna bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı olumsuz nedenlerden dolayı istemiş olduğunuz miktardaki krediler olumsuz sonuçlanması durumunda şubeniz ile özel bir görüşme yapabilirsiniz. Durumu izah ederek, verebileceğiniz ipotek ve kefil gibi teminatları gösterebilirsiniz. Sizlere özel olarak sağlanacak olan kredi imkânlarında da faydalanabilirsiniz.

Sadece bireysel kredilerde değil, ticari kredilerde de başvurularınızı şubelerden yapabilirsiniz. Müşteri temsilciniz ile görüşerek sizlere sunulmuş olan imkânlardan yararlanabilirsiniz. Eğer bir banka ile çalışmıyor ve herhangi bir bankada hesabınız yok ise, şubeler ile görüşebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız her başvurularınız da ön onay almanızı sağlayacaktır. Ön onayın ardından şubelere yönlendirileceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın