Kredi Borcu Yapılandırılması Ne Demektir?

yorumsuz
507 views

Kredi Borcu Yapılandırılması Ne Demektir?Krediler, birey ya da şirketlere ihtiyaç anında bankalar aracılığı ile sağlanan para transferi olarak adlandırılıyor. Başvuru aşamasında kişiler internet ortamında, SMS ya da banka aracılığı ile kendi gelir belgeleri durumuna göre talep ettikleri miktarlar biliniyor. Bankanın size talep ettiğiniz ücreti talep ettiğiniz vade içerisinde geri ödeme seçeneği sunuyor. Belirlenen plana uyulmaması durumunda ise, banka sicilinizin kötüye gitmemesi açısından izleyeceğiniz tek yöntem, yapılandırma işlemleridir.

Kredi Yapılandırılması Nasıl Yapılır?

Kredi, işlemlerinizin tamamlanma aşamasından sonra, bankalar da yaşadığınız ödeme problemine ek olarak banka ile iletişime geçerek, yapılandırma talebinde bulunmanız gereklidir. Banka, kalan toplam borç üzerinden belirli oranda faiz işlemi gerçekleştirerek; yeniden vade sürecine bağlanır ve kalan borç daha fazla vade süreci içerisinde yeniden yapılandırmaya girerek,ödenmek üzere işleme alınır.

Kredi Yapılandırma Koşulları,

Bankaların almış oldukları kararlar içerisinde, her ödeme konusunda zorlanan kişilerin, yapılandırma taleplerini özellikle kredi alanlarında kullanıma geçmeyeceği yönünde olduğudur. Kişilerin taleplerini incelmeye alan bankalar, kişilerin durum tespitine dayanan neticeler sonunda karara bağlanacağı yönünde bilgisi verilmiştir. Belirlenen durumların uygunluğu sonucunda ise kredi tutarına bağlı kalınarak 72 aya varan vade seçeneklerinin sunulması ve işleme alınması yönünde adımlar sergilenir. Burada önemli olan nokta vade süresinin değişkenlik gösterecek olmasından yanadır. Her kişinin kredi vadesi 72 aya tabi tutulmamaktadır. Kimi kişide 36,48 gibi seçeneklerin de bulunacağı söz konusudur.

Bir önceki yazımız olan İhtiyaç Kredisi Kaç Gün Ödenmezse İcralık Olur? başlıklı makalemizde kredi borcu ne zaman icralık olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın