Kredi Çekebilmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Lazım

yorumsuz
329 views

Krediler doğru ve planlı şekilde kullanıldığı takdirde bazı zamanlarda hayat öpücüğü niteliğindedir. Çünkü insanlık halince insanlar işten çıkarılabilir, kaza geçirip çalışamayabilir veya herhangi bir şey olabilir. Bu tip durumlarda eş ve dostlardan her zaman borç para isteyemez insan ve haliyle krediye yönelir.

Fakat bankalarında sizin anneniz ya da babanız değildir. Onlar sizin üzerinizden para kazanmak için size borç verirler bunu unutmayın. Fakat sizde akıllı şekilde kullanırsanız krediyi sizde kazanabilirsiniz. Çünkü insan hayatında zor evreler olabilir ve acil para sıkıntılarına girebilir. Bu tip durumlarda kredi çekmek için belli şartlar gerekmektedir. Peki, nedir bu şartlar? Öncelikle garanti gelirinizin belgesi istenir. Fakat garanti bir gelirinizin olmayacağı durumlar olabilir yukarıda saydığımız gibi. Veya işe girmişsinizdir ve daha yeni başlamışsınızdır. Yine kredi alamazsınız. Çünkü sigortalı çalışma günü hesaba katılmaktadır. Peki, Kredi çekebilmek için kaç ay sigortalı olmak lazım?

Kaç ay sigortalı olmalıyım?

Bankalar düzenli bir işiniz var mı veya oldu mu bunu çok dikkate alırlar. Bu nedenle işe yeni başlamış kişiler kredi çekemezler. Bu kredi talepleri öğrenciler tarafından çok istenmektedir. Fakat düzenli işleri olmadığı için kredi çekememektedirler. Kredi çekebilmeniz için bir iş yerinde en az 4-6 ay çalışmış olmanız gerekmektedir. Tabi çalışmanız yetmiyor. Çalıştığınız süre boyunca işvereniniz sigorta priminizi düzenli olarak yatırmış olması gerekmektedir. Asıl şart budur. Sigortanızın düzenli olarak yatırılmasıdır. Fakat asgari ücret üzerinden sigortanız yatırıldıysa ve 6 ay çalıştıysanız çekebileceğiniz maksimum kredi miktarı 10.000 TL’dir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016-2017 başlıklı makalemizde 2017 kredi notu sicil affı, kredi sicil affı çıkacak mı ve Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın