Kredi Çekemeyenler Nereden Acil Para Bulabilir?

yorumsuz
349 views

Kredi Çekemeyenler Nereden Acil Para Bulabilir?

Günlük yaşantımızda hemen hepimiz zaman zaman gerek işlerimizin bozulması gerekse de düzensiz planımız dâhilinde olmayan hesapsız ödemelerin çıkması nedeniyle para sıkıntısı çekeriz. Hele ki acilen ödemeniz gereken bir borcunuz varsa ve alacaklı tarafta halinizden anlamıyor ve acilen alacağını istiyorsa,  birde hiç kıyıda köşede birikmişiniz bulunmuyorsa o zaman işler sizin için daha bir içinden çıkılmaz hal alır.

Parasal konularda sıkıştığımızda genellikle ilk başvurduğumuz yerler bankalardır. Ancak bankalardan kredi alabilmeniz için de mevcut durumunuzun bankaların istediği düzeyde olması gerekir. Hiç bir banka ürününüzün(kredi,  kredi kartı,  km hesabı gibi)gecikmeli ödemede olmaması,  düzenli ödemeler yapan biri olmanız ve hiç avukatlık yada icralık davalarınızın olmaması gerekir. Tüm bu özellikleri taşıyorsanız zaten kredi notunuz yüksektir ve bankadan kredi kullanabilirsiniz. Ancak bankalardan kredi kullanamıyorsanız değişik yollar aramalısınız.

İstanbul gibi büyük şehirlerde senetle borç para veren tefeciler de bulunur ve bu kişilerden belirli bir faiz ve ödeme sözünüze dair bir senet karşılığında borç para alabilirsiniz. Bunun yanı sıra üzerinize kayıtlı bir ev,  araba,  dükkân ya da herhangi bir gayrimenkulünüz varsa bunu teminat göstererek ve üzerine rehin koydurarak belirli vade ve faizle altın veren kuyumcular da bulmak mümkündür. Ancak eğer aldığınız altın karşılığında borcunuzun taksitlerini aksatır ve ödeyemezseniz rehin koyulmuş olan gayrimenkulünüzü kaybedebilirsiniz.

Bu şekilde bahsedildiği gibi değişik yöntemlerle banka haricinde borç para bulabilirsiniz. Elinize para geçmesini sağlayacak bir diğer yöntemde senetli alışveriş yaptıran mağazalardan senetle eşya alıp bu eşyaları satarak nakitte çevirmektir. Ancak aldığınız eşyaları eğer spotcuya satacaksanız yarı fiyatından daha az bir fiyata satmanız gerekebilir çünkü spotcular ne kadar yeni de olsa eşyaları ölü fiyatına alırlar. En iyisi eşyaları nakit çevirmekle uğraşan kişiler vardır ve onları bulmaktır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın