Kredi Çekmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır

yorumsuz
270 views

Bankaya kredi için başvuru yapmadan önce yapılması gereken en önemli konulardan biride kredi puanımız bilmek ve ona göre başvuruda bulunmaktır. Kredi puanımız bizim kredi almamızı alacağımız rakamı hatta bazı bankların uygulamalarıyla faiz oranını bile etkilemektedir.

Kredi Puanı Nedir?

Findeks ismindeki şirketin bankalar tarafından gönderilen bizim o ana kadar olan bankalarla olan bütün ilişkilerimizi göz önünde bulundurarak bize çıkardığı bir puanıdır. Bir nevi bankalara karşı bizim kimliğimiz sayılır.

Kredi Puanı Bankalar İçin Neden Bu Kadar Önemli?

Bankalar Findeks’ten aldıkları puanımızla bizi tanıyarak buna göre kredi vermek için karar verirler. Elbette sadece bu yeterli değildir ama kredi puanı düşük birinin kredi alması neredeyse imkansızdır.

Kredi Almak İçin Kaç Puan Gerekir?

Kredi puanları 1ile 1900 arasında değişmektedir. Eğer bankalarla hiçbir ilişki içinde bulunmadıysanız kredi puanınız 0 gözükür buda bankanın sizin ödeme performansınız bilmemesinden dolayı kredi almanızı güçleştirir. 1-699 arası puan riskli en riskli bölümdür bu kısımdaki müşterilere genelde bankalar ret kullanmakta kredi vermemektedir. 700-1099 arası orta riskli müşteriye girer bu bölümdeyseniz kredi kullanmanız yine zor olacaktır.

Fakat bu dilimdeki müşterilerine bankalar kendi inisiyatiflerini de kullanmaktadır.1100-1499 az riskli müşteridir bankaların. Belirli şartlar gerçekleştiğin de düzenli bir geliriniz olduğunda ufak krediler çekmeniz için yeterli olacaktır. 1500-1599 İyi, 1700-1900 çok iyi müşteri puanlarıdır eğer bu puanlara sahipseniz ihtiyacınız olan krediye büyük oranda sahip olursunuz. Unutulmamalıdır ki kredi puanı tek başına yeterli değildir.

Kredi çekmeden önce kredi puanını öğrenmek çok önemlidir. Ret alan kredi başvuruları da puanınızı etkilemektedir. Kredi puanınızı belirli ücretlerle bankalardan veya Findek’sin kendi uygulamalarından ücret belirli ücret karşılığında öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekemiyorum Acil Para Nasıl Bulurum? (Acil Para) başlıklı makalemizde acil nakit nasıl bulunur, çok acil nakit para ve kredi çekemiyorum para lazım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın