Kredi Çekmek İçin Sigortalı İşte Çalışmak Şart mı?

yorumsuz
194 views

Düzenli bir işi olmayan insanların kredi alamayacağı düşünülür. Oysa kredi almak için çalışmak şart mı, mecbur mu, zorunlu mu diye düşünenlere vereceğimiz cevap, hayır illa ki bordrolu bir işte çalışanlara kredi verilir, diye bir kural yok.

Bankaların en çok dikkat ettiği konu kredi verdiği kişilerin kredi geri ödemelerinin düzenli olmasıdır. Bu sebeple de sizin geçmişteki diğer bankalarla olan faaliyetlerini incelenir. Eğer geçmişte sorunsuz bir bankacılık geçmişini varsa o zaman size kolayca  kredi verirler ve sizden para kazanmak isterler. Çünkü çalışmalar para üzerinden para kazanma mantığıyla yürütülür. Sizler elbette kredi çekmek için çalışmasanız da gelir durumunu gösteren bir belge göstermek zorundasınız ya da geçmiş dönemlere ait son altı aylık sigorta primlerini yatırmanız yeterlidir.

Geçmiş altı aylık dönemde sigorta primlerini sürekli yatırıldı ise siz çalışmadan kredi almak için uygun müşteriler arasına girebilirsiniz. Sigortalı olmak zorunlu değil, önemli olan gelir belgeniz olmasıdır. Eğer herhangi bir yerden sigorta primleriniz yatmadıysa ve hiç çalışmıyorsanız o zaman kira gelirinin veya dükkan geliriniz gibi herhangi bir yerden belgeleyebildiğiniz bir gelir varsa o zaman çalışıp çalışmadığınız hiç sormadan yine size kredi verilecektir.

Her şeye rağmen geliriniz de yoksa bu sefer son çare olarak yapmanız gereken sicili temiz olan bir kefil yardımıyla kredi çekme hakkınız bulunmaktadır. Böyle bir kefili bulmak da pek kolay değildir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 14 Ekim 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın