Kredi faiz oranları 2017 Şubat

yorumsuz
616 views

Kredi faiz oranları 2017 Şubat: Dolar piyasasında görülen yükselmeler, karşısın da Türk parası, piyasası çalkalanmıştır. Bu durum karşısın da bir önceki yıla göre, düşüş olması daha geçtiğimiz 2016 yılından belli oldu. Tüm titizliği ile piyasayı takip eden vatandaşlar ise, faiz oranlarının düşmesini önceden fark ederek 2017 yılını beklediler.

Banka kredisi faiz oranları dünyanın siyasi farklılıkları ile değişim gösterir. Özellikle konut kredilerin de yaşanan faiz düşüşü birçok insanı mutlu etmiştir. Banka çalışma sistemi bazında bu faizler temin edilir. On yıl vade ile alınan, konut kredisi 2017 senesinin şubat ayında alındıysa en düşük olarak ön görülen faiz oranı %0.88 maliyet oranı ise %0.90 seviyesinde uygulanır. Yeni gelecek güncellemeler ve özellikle devletin üst mertebelerinden Cumhurbaşkanı da dahil bir çok kişiden gelen yoğun istek ve çalışmalar ile faiz oranlarının özellikle devlet bankaları başta olmak üzere çok olmasa da biraz daha düşmesi bekleniyor.

Faizde Son Değişim

Ocak ayına oranla şubat ayının ilk haftası dahil faiz oranları daha da fazla artış göstermiştir. Ocak ayına göre artış gösteren faiz oranı şubat ayında son değerlendirme yapacak olursak, örneğin bugün 120 ay olarak çekmiş olduğumuz konut kredisi için 100000 TL için en uygun seçenekte ödeme koşuluyla ve aynı zaman da en düşük faiz olan %0.88 faiz oranıyla işlem görür. Sizlerde uygun faiz oranlarından yararlanmak ve yeni uygulamalar ile geçilen uzun vadede kredi fırsatı için bankalar ile görüşebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kesin Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Acil Kredi, Kesin Kredi ve Kesin Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın